Kastamonu’da Sıfır Atık Projesi Adlı Tiyatro Oyunu Sahnelendi

Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan “ Sıfır Atık Projesi “ kapsamında 26.03.2018 tarihinde Kuzeykent Konferans Salonunda Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile “Sıfır Atık Projesi” tiyatro oyunu sergilendi.
.
.
.
Tiyatro gösterimine ayrıca, Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oktay Marşap, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdoğan Akbıyık, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
.
.
.
Yapılan bu projede, öğrencilere israfın önlenmesi, doğal kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarının azaltılması, atığın oluşması durumunda kaynağından ayrıştırılarak geri dönüştürülmesi gibi konular vurgulandı  ve uygulamalı bir tiyatro oyunu ile de akıllarda kalacak şekilde gösterime sunuldu.
.
.
.
.
Proje, hem Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda hem de Cumhurbaşkanlığı Külliye ’sinde uygulamaya geçilmiş olup, uygulamanın tüm Türkiye’ye yayılması konusunda çalışmalara başlanılmıştır.
KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.