Sınır Kapılarında güvenlik önlemlerinin alınması toplantısı Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in Başkanlığında Valilik İstiklal Yolu toplantı salonunda gerçekleştirildi.

 

Toplantıya ayrıca Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İnebolu Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, Sahil Güvenlik 96. Bot Komutan Vekili Halil Gezen, Ticaret İl Müdür Vekili Sefa Özata, ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

 

İçişleri Bakanlığından alınan genelgede; sınır güvenliği ile ilgili yapılması gereken işlerin, tedbirlerin alınması ve varsa eksiklerin giderilmesinin talep edildiğini belirten Vali Karadeniz; “Bizde sınır güvenliği olarak havalimanımız, sahilimiz ve limanın bulunduğu İnebolu ilçemiz var onun dışında doğrudan bir yurt dışı ile temas noktamız yok, buralarda da merkezde de gümrük yok ama zaman zaman özel uçaklarla girişler olabiliyor. Bunu görüşmek üzere bugün bir araya geldik” şeklinde konuştu.

 

İl Emniyet Müdürlüğü yetkililerince, Kastamonu havalimanı ve İnebolu Deniz Limanı hakkında genel bilgilerin verildiği bir sunum gerçekleştirilerek, çeşitli istişarelerin bulunulduğu toplantıda Vali Karadeniz tarafından eksikliklerin giderilmesi ve gerekli tedbirlerin alınması hususunda yetkililere talimatlar verildi.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

 

 

 

 

 

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.