İlimizin tarihi, kültürel ve doğal değerlerini Kastamonu turizmine kazandırmak amacıyla düzenlenen “ Turizm Değerlendirme Toplantısı Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Toplantıya ayrıca, Kastamonu Belediye Başkanı Op.Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Saim Ateş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İshak, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı ( KUZKA) Genel Sekreter Vekili Serkan Genç, Turizm işletmecileri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, esnaf odaları başkanları katıldı.

 

 

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasında; “ Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansımızın koordinesinde iki yıl önce başlatılan turizm çalıştayı ve bu çalıştayda hazırlanan eylem planı ile iki yıldır uygulama süreci var. Burada amacımız kurumların turizmle ilgili çalışmalarında birbirleri ile koordineli olması, ortak hedefler belirlenerek bu ortak hedeflere doğru birlikte yürünmesi böylece ortak bir çalışma zemini ortak akıl oluşturarak ilimizde turizmde gelişimini daha hızlı bir şekilde sağlamaktı. Bu süreç içerisinde geçen yıl Türk Dünyası Kültür Başkentliği ilimize verildi buda bu çalışmalara ilave bir katkı oldu. Bugün burada bu iki yıllık süreç içerisinde neleri yaptık, neleri yapamadık veya daha iyi yapmak için ilave ne önlemler almalıyız bunun kritiğini oluşturmamız lazım. Tabiki sistemin ma0ntığını anlayarak da yürümemiz gerekiyor. Biz daha bu işin emekleme aşamasındayız, daha almamız gereken çok yol var bütün mesafeleri kapatmak içinde daha hızlı koşmamız gerekecek tekrar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ”şeklinde konuştu.

 

 

Turizm değerlendirme toplantısında Kastamonu turizminde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü.

 

 

 

 

 

 

 

.

.

.

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

.

.

.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.