7-11 Ekim tarihleri arasında Antalya ilinde gerçekleştirilen İlimiz’in de ürünlerinin tanıtıldığı, Yöresel Ürünler Fuarı ( YÖREX ) ‘ sonrasında, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in başkanlığında YÖREX ve Coğrafi İşaretler değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

.

.

Toplantıya ayrıca Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Vali Yardımcısı Vekili İbrahim Çenet, İlçe Kaymakam ve Belediye Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, kamu kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.

.

.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasında ; “Coğrafi işret ile ilgili komisyon halinde yürüttüğümüz çalışmalarda şuanda 11. Coğrafi İşretimiz alındı ve Antalya’da ki YÖREX fuarında taşbaskının belgesi de Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza takdim edildi. Bu sertifikadan sonra Ticaret Sanayi Odasının Meclis Üyeleri ile birlikte Valilik ziyareti yapmayı planladıklarına dair bir talep geldi bana bir teşekkür ziyareti olarak. Bende böyle bir ziyaret olacaksa bu teşekkürü komisyondaki herkesin hak ettiğini düşünerek bu şekilde hep beraber toplanalım teşekkür duygularınızı hepsine birlikte iletirseniz daha uygun olur diye düşündüm. Çünkü iki rakamında on bir rakamına bu kadar kısa sürede ulaşmak ancak böyle bir ekip çalışmasının yapabileceği bir başarıydı. Yakaladığınız başarı güzel bir başarı ama daha yapmamız gereken işleri de unutmayalım. En son bana Ticaret ve Sanayi İl Müdürlüğümüzden verilen bilgiye göre şuanda bizim başvurusunu yaptığımız ve sıra bekleyen ürün sıralamasında Türkiye’de dördüncü sıradayız. Biz eğer ilk üçte yer alacağız hedefini koymuşsak demek ki daha fazla ürünle başvuru yapmamız gerekiyor. Buradan çıkan sonuç bu dolayısıyla yine Kastamonu’muza ilçelerimize ait önemli ürünlerle ilgili çalışmaları o ürünün hangi kurum yada O da adına tescili yapılacaksa, o oda ile birlikte çalışmasını yaparak bu sayıyı arttırmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

.

.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ve Türk Patent Kurumu Başkanı Prof.Dr. Habip Asan tarafından Kastamonu Taşbaskı ve Kastamonu Siyez Bulguru adına ilimize verilen Coğrafi İşaret Tescil Belgesi, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu tarafından Vali Karadeniz’e takdim edildi.

.

.

.

.

.

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

.

.

.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.