Kastamonu 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında Türkiyem Vakfı, Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı ve Kadın Gençlik Platformu Derneğinin düzenlediği “ Türk Devlet ve Topluluklarında Engelli Farkındalığı” konulu program Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile Kastamonu Üniversitesi Bilgehan Bilgili Merkez Kütüphanesinde gerçekleştirildi.

 

 

Programa ayrıca, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Başer, Kadın Gençlik Platformu Derneği Başkanı Ruveyde Akbay, Türkiyem Vakfı Başkan Vekili Prof.Dr Fatih Yıldız, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

 

 

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasında; “Dün, Dünya Engelliler Günüydü. Katılmış olduğum bir programda engelliler ile ilgili düşüncelerimi paylaşma imkanı buldum. Biz aynı zamanda bu yıl Türk Dünyası Kültür Başkentiyiz. Dolayısıyla bu iki önemli hususu bu toplantıda birleştirmiş oluyoruz. Bizim için belki birisi milli anlamda, diğeri insani anlamda, vatandaşlık anlamında önemli iki hususu bir kotanın içine koyarak onun büyüklüğünü, önemini hep beraber kavramaya çalışacağız. Bu etkinliğin düzenlenmesinde Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Saime Toptan hanım efendinin gayretleriyle oluştuğunu buradan ifade etmek istiyorum. Kendisi bugün burada olacaktı fakat dün kayın pederinin vefat etmesi dolayısıyla kendi organize ettiği bu güzel toplantıda bulunamadı ben kendilerine başsağlığı diliyorum. Toplantımızın da burada seminerimizin de Türk Dünyasındaki birlikteliğin kardeşliğin gelişmesi anlamında hem de engellilere yönelik yürütülen hizmetlerin daha ileriye gitmesi anlamında hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. ” dedi.

 

 

Programın devamında Kastamonu Üniversitesi Müzik Grubu katılımcılara müzik dinletisi gerçekleştirdi.

 

 

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

 

 

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.