Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC), ilkini geçtiğimiz yıl yaptığı ve geleneksel hale getirmeyi hedeflediği üyelerine yönelik iftar programlarının ikincisini Kebeci Restaurant’ta gerçekleştirdi.

İl merkezinin yanı sıra ilçelerden de çok sayıda gazetecinin aileleriyle birlikte hazır bulunduğu iftar programında MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Faruk Bal, Belediye Başkan Vekili Eşref Can, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Tot, Kastamonu Entegre Fabrikalar Direktörü Enüs Koç, işadamı Zeki Kebeci’nin yanı sıra diğer davetliler de katıldı.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Yılmaz, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azabdan kurtuluş olan mübarek Ramazan-ı Şerif dolayısıyla, böyle anlamlı bir sofraya hoş geldiniz diyorum” sözleriyle konuşmasına başladı.

Yılmaz, “Bugün 10’uncu gününe ulaşarak üçte birlik bölümünü geride bıraktığımız Mübarek Ramazan ayının bir kez daha milletimiz için hayırlara vesile olmasını Rabbim’den niyaz ediyorum. 1984’de kurulan Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti, geride bıraktığı 31 yılda hep Kastamonu’nun menfaatleri için hareket etmiş, Kastamonu için elini taşın altına çekinmeden koymuştur. Bugün 105 üyesi bulunan Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu çatısı altında çalışmalarını sürdürmektedir” diye konuştu.

ÇAĞRISINI YİNELEDİ

Başkan Yılmaz, gazete ve radyolara destek verilmesi yönünde birçok platformda dile getirdiği çağrısını iftar programında da yineledi. Yılmaz, şunları söyledi: “Son dönemde önemli oranda azalış gösteren kamu ve özel ilanlar neticesinde gazetelerimiz sıkıntılı günler geçirmektedir. Ben her defasında olduğu gibi yine bir çağrıda bulunmak istiyorum; hemşehrilerimiz her gün yerel gazete satın alarak kentin sesi yerel basına destek olmalıdır. Kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütlerimiz ve iş dünyasının temsilcilerinin de gazete ve radyolarımıza ilan-reklam gelirleriyle destek vermeleri önem taşımaktadır. Yerel basın, yerelin, halkın sesidir. Bu nedenle tüm kentliler, seslerine sahip çıkmalıdır” şeklinde konuştu.

VEFAT EDEN GAZETECİLER UNUTULMADI

İftar programında, vefat eden gazeteciler de unutulmadı. Hüsnü Açıksöz, Siyami Özel, Ziya Kesimci, Aziz Demircioğlu, Murat Köseoğlu, Erdoğan Alp, Ziya Kırlıoğlu, Adnan Kesimci, Kemal Çapraz, Mustafa Kesimci, Fethi Yıldırım, İsmail Şanal, Reyhan Kesimci, Numan Tınık ve Numan Özdemir gibi Kastamonu basınına önemli hizmetleri olan isimler tek tek okundu ve duayla anıldı.

gazeteciler cemiyeti haberler (92)

 

gazeteciler cemiyeti haberler

gazeteciler cemiyeti haberler (4) gazeteciler cemiyeti haberler (12) gazeteciler cemiyeti haberler (17) gazeteciler cemiyeti haberler (22) gazeteciler cemiyeti haberler (27) gazeteciler cemiyeti haberler (31) gazeteciler cemiyeti haberler (48) gazeteciler cemiyeti haberler (54) gazeteciler cemiyeti haberler (58) gazeteciler cemiyeti haberler (69) gazeteciler cemiyeti haberler (79)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.