Kastamonu’nun Tosya ilçesinde öğrencilere kırtasiye yardımı yapıldı.

.

.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) Başakşehir şubesi tarafından, ” 19 ilçe, 19 okul eğitim kampanyası ” düzenlendiğini hatırlattı.

.

.

Kampanya kapsamında elde edilen kırtasiye malzemelerinin öğrencilere dağıtıldığını belirten Pişkin, şunları kaydetti:

.

.

” Tosya Şehit Er Murat Çökmez İlkokulu’nda öğrencilerimizle bir araya gelerek, yardım malzemelerinin dağıtılmasına eşlik ettik. Geleceğe güvenle bakabilmemiz için umut ışığı olan çocuklarımızı, iyi ve örnek insan olarak yarınlara tam donanımlı olarak hazırlamak hepimizin önceliğidir. Devletimizin sağladığı imkanları sonuna kadar kullanarak, ilçemizdeki eğitim-öğretim seviyesini daha yukarılara çıkartmak için çok yoğun çalışmalar yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Düzenlediğimiz kampanyaları ve çalışmalarımızı tüm Tosyalı hemşehrilerimin sahiplenmesi geleceğe dair umutlarımızı her zaman canlı tutmaktadır. Bu kapsamda, öğrencilerimiz için yapılan her türlü çalışmayı önemsiyor, elimizden geldiği kadar da destek olmaya çalışıyorum. Öğrencilerimize bu yardımı yapan, KAS-DER başkan ve yöneticilerine, hayır sahiplerine ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.”

.

.

Pişkin, başlattığı, “Kütüphanesiz okul, kitapsız öğrenci kalmasın” ve “Okuyan bir Tosya hayalim var” kampanyalarının vatandaşlardan aldığı destekler sayesinde, ilk günkü heyecanla devam ettiğini sözlerine ekledi.

.

.

Kırtasiye malzemesi dağıtımında, Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci, Tosya Şehit Er Murat Çökmez İlkokulu Müdürü Recep Kesim ve öğretmenler de hazır bulundu.

 

.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.