Kaymakamlar kararnamesi ile Kastamonu’nun Tosya ilçesine atanan Deniz Pişkin göreve başladı.

.

Hükümet Konağı bahçesinde kurum amirleri tarafından karşılanan  Kaymakam Pişkin, makamında yaptığı konuşmada, Tosya’da göreve başlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

.

İlçeye en iyi hizmeti verebilmek için tüm Tosyalılarla el ele vererek çalışacaklarını ifade eden  Pişkin,” Sıcakkanlı ve çalışkan insanların  yaşadığı sanayi ve tarım kenti olan Tosya’da gördüğüm yakın ilgi beni çok mutlu etti. Vatandaşlarımızın isteklerini yerine getirebilmek ve onlara daha iyi hizmet suna bilmek için yapacağımız çalışmalarda onların görüşlerine her zaman önem vereceğiz. Bütün kurumlarımızla birlikte her zaman kapımız ve gönlümüz vatandaşlarımıza açık olacak. Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış  olan ve binlerce yıllık geçmişe sahip  Tosya’mızı eğitim, sağlık, tarım ve sanayi başta olmak üzere her alanda daha ileriye taşıyabilmek çalışmalarımızın temelini oluşturacak.” diye konuştu.

.

Pişkin, makam ve mevkilerin gelip geçici olduğunu belirterek, önemli olanın  vatandaşlara hizmet etmek için kalıcı ve başarılı çalışmalar imza atmak olduğunu  kaydetti.

.

 

KAYMAKAM DENİZ PİŞKİN KİMDİR;

1977 yılında Artin’e bağlı Ardanuç ilçesinde doğdu. Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Fransızca Kamu  Yönetimi Bölümü’nden 2000 yılında mezun oldu. Aynı üniversitenin Kamu Yönetimi Anabilim Dalı  Siyaset Bilimi ve Sosyal Bilimler Bölümü’nde (Fransızca) yüksek lisans yaptı. Tezini Türkiye’de bölge  yönetimi arayışları üzerine hazırladı.

.

Üniversite öğrenimi sırasında TRT İstanbul Televizyonu Haber Merkezi ve CNN Türk’te haber muhabiri  olarak çalıştı.

.

Askerlik hizmetinin akabinde İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu sınavı kazanarak 91. Dönem Samsun  Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Fransız idari yapısını tanımak ve  yabancı dil öğrenmek amacıyla uygulanan dokuz aylık yurtdışı stajını, Fransa’nın Franche-Compté  Üniversitesi’ndeki Centre de Linguistique Appliquée’de (Uygulamalı Dil Okulu) tamamladı. Buradaki  eğitimin sonunda yapılan sınavlarda Fransızca dilindeki en yüksek seviye olarak kabul edilen DALF C2  diplomasını almaya hak kazandı.

.

Sulakyurt (Kırıkkale), Bayramören (Çankırı) İlçelerinde vekâleten; Feke (Adana), Pülümür (Tunceli), Orta (Çankırı) ilçelerinde asaleten kaymakamlık görevlerinin ardından Ardahan Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. Son olarak ise Trabzon’un  Maçka ilçe kaymakamlığı görevini yürütmekteydi.

 

.

Orta Kaymakamlığı görevindeyken, alanındaki en saygın idarecilik okulları arasında gösterilen ENA’nın (Ecole Nationale d’Administration) yarışma sınavlarını kazanarak “Uzun Süreli Uluslararası Kamu Yönetimi Eğitimi” almak üzere Aralık 2010 – Mayıs 2012 tarihleri arasında 18 ay süreyle Fransa’ya gitti.

.

ENA’daki ders ve staj dönemlerini başarıyla tamamlayarak ” Uluslararası Kamu Yönetimi Diploması “aldı. Fransa’da bulunduğu bu süre içerisinde ayrıca Paris IV- Sorbonne Üniversitesi’nde Kurumsal ve Siyasal İletişim alanında yüksek lisans yaptı.

.

“Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne Üyelik Sürecinde Fransa’daki Türkiye Algısı: Türkiye İçin Etki ve İletişim Stratejileri” konulu tezini hazırladı.Türkiye Satranç Federasyonu Onur Kurulu üyesidir. Satranç il hakemliği lisansına sahiptir.

.

Lise ve üniversite yıllarında amatör kümede lisanslı olarak futbol oynamıştır. Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Öğretmen Nurhan Hanım ile evli ve iki çocuk babasıdır. Ankara Üniversitesi’nde Siyaset Bilimleri alanında Yönetim Bilimleri doktorası yapmaktadır.

 

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.