Kastamonu Türk Dünyasında Türkiye’yi Temsil Edecek

SPONSORLU BAĞLANTILAR

2018 Kastamonu Türk Dünyası Kültür Başkenti Adaylığı Koordinasyon Toplantısı Kastamonu Valiliğinde Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in başkanlığında gerçekleştirildi.

 

Toplantıya, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Kastamonu Milletvekilleri Metin Çelik ve Murat Demir, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Belediye Başkan Vekili Eşref Can, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T.Zafer Karahasan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziver Kaplan, KUZKA Genel Sekreteri Serkan Genç ve KATSO temsilcileri katıldı.

 

Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanın önemine değinen Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz;” Yaptığımız Türk Dünyası Başkenti adaylığına İlimiz Türkiye’nin adayı olarak ilan edilecek ve bunla ilgili bizden hazırlık yapmamız istendi. Geçtiğimiz Salı günü bir toplantı yapıldı Ankara’da, bu toplantı da yapmamız gereken hazırlıklar konusunda bizlere bilgi verildi. Bugün burada bu hazırlıkların startını verip kısa sürede sonuçlandırmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz diyen Vali Karadeniz, Kastamonu ilimiz tarihi, dini ve kültürel yapısının Türk Dünyası’nda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını söyledi.

 

Türk Dünyası Kültür Başkenti, Kastamonu’da turizm anlımın da neler yapılabilir nereye gidebiliriz konuları görüşülerek toplantıda bir yol haritası belirlendi ve konular madde madde görüşüldü.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

 

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.trİZ

 

SPONSORLU BAĞLANTILAR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.