Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

 

Özel bir restoranda düzenlenen kahvaltıda konuşan Kaymakam Pişkin, gazetecilerin gerçek manada kamu görevini yerine getiren insanlar olduğunu söyledi.

 

Gazetecilerin, toplum için olduğu kadar idare için de çok önemli fonksiyonları yerine getirdiğini belirten Pişkin, şunları kaydetti :

 

”  Hepimizin, hem gözü hem kulağı hemde kalbi olduğunuza yürekten inanıyorum. Yazının gücüne ben gerçekten inanırım. Yazmak, insanoğlunun ölümsüzlüğe karşı en büyük icadıdır. İnsanoğlu ölümsüzlüğe başka hiçbir noktada bu kadar çok yaklaşamamıştır. İnsan ancak kendini yazıyla ölümsüz kılabilir. Haliyle de bunu en iyi idrak eden meslek grubu bence gazeteciliktir. Bu nedenle sizlerin, bizlerin yanında mesai arkadaşı gibi görüldüğünü, bizler tarafından öyle algılandığını bilmenizi isterim. Fedakarca çalışan her işin olduğu gibi gazetecilik işinin de etiği olduğuna kanaat getiren gazeteci arkadaşlarımla birlik ve beraberlik içerisinde olmaktan mutluluk duyuyorum. Her zaman gerek cep telefonuyla gerek diğer iletişim kanallarıyla her birinizle gün içerisinde, günün her saati görüşebiliyorum. Bir birimizle iletişim kurabiliyoruz. Bu vesileyle davetime icap ettiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Hepinize, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı huzurlu uzun bir meslek hayatı dilerken, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü en kalbi duygularımla kutluyorum.”

 

Tosya Belediye Başkan Vekili Hüseyin Örü ise, Tosya’da görev yapan  basın mensuplarının, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladığını ifade etti.

 

Düzenlenen kahvaltıya, ilçede görev yapan basın mensupları katıldı.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.