Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Anneler Günü dolayısıyla Tosya Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

 

Huzurevinde kalan yaşlıların ellerini tek tek öpen Kaymakam Pişkin, yaşlı annelere karanfil vererek günlerini kutladı.

 

Yaşlı anneler kendileriyle birlikte pasta kesen Kaymakam Deniz Pişkin’e, teşekkür ederek ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

Pişkin, ziyaretle ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, İki yıldır Tosya Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni Anneler Günü’nde ziyaret ettiğini söyledi.

 

Annelerin dünyanın en kutsal ve en değerli varlıkları olduğunu belirten Kaymakam Pişkin, şunları kaydetti:

 

“ Bir insanın hayattayken sahip olabileceği en büyük zenginlik annesinin hayatta olmasıdır. Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş bütün annelere Allah’tan rahmet diliyorum. Yaşayan annelere, sağlık sıhhat, uzun ömürler diliyorum ve hepsinin ellerinden öpüyorum. Peygamber Efendimizin Hadis-i Şerifinde belirttiği gibi ‘Cennet, Annelerin Ayakları Altındadır’. Annelerimiz, evimizin bereketidir. Güneşimiz, ışığımız, mazimiz ve geleceğimizdir. Bütün kadim değerlerin anlam bulduğu ve her güzelliğin onlarda yeşerdiği kutsal insanlardır annelerimiz. Bu vesileyle buradaki huzurevinde, belki evlatları tarafından bugün aranmamış, belki sorulmamış, belki Anneler Günü kutlanmamış yaşlılarımızın bu anlamda bir yalnızlık ve yoksunluk hissetmelerini asla gönlümüz razı değil. O yüzen mutlaka, her Anneler Günü’nde burada bir program yapıyoruz. Birlikte pasta kesiyoruz, hal hatır soruyoruz, çiçek veriyoruz ve gönüllerini yapmaya çalışıyoruz. Bu vesileyle en başta kahraman gazilerimizin ve aziz şehitlerimizin eşleri ve anneleri olmak üzere, bütün Annelerimizin Anneler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.

 

 

Ziyarette, Tosya Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Ayşegül Kale de hazır bulundu.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.