Sevgili Tosyalı Hemşerilerim;

İlçemizde göreve başladığımdan günden beri garip gurebanın, yaşlı, engelli, düşkün ve kimsesizlerin, ihtiyaç sahibi herkesin yanında olmaya büyük özen gösterdim. Bu yöndeki çalışmalarımıza Allah’ın izniyle yakın zamanda bir yenisini daha ekleyecek olmanın tatlı telaşı içerisindeyiz.

 

Bilindiği üzere birkaç ay önce ihtiyacı olan her vatandaşımız bana rahatça ulaşabilsin diye cep telefonumu sosyal medya hesabımdan paylaşmıştım. Bundan mütevellit, yardıma ihtiyacı olduğu için değil, bu düşüncemden dolayı beni tebrik etmek için ve Tosya’daki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza da katkı sunmak isteyen çok sayıda duyarlı vatandaşımızın telefonlarına nail olduk. Hatta beni arayarak üniversite okuyan fakat maddi durumu iyi olmayan 4 kız öğrencimize burs vermek istediklerini söyleyen İzmir’den hayırsever kardeşlerimiz sayesinde 4 gencimize burs imkanı sağladık.

 

Türkiye’nin dört bir yanından birçok hayırseverimiz tarafından ihtiyaç sahibi Tosyalı kardeşlerim için gönderilen giyim malzemelerini, insanımızın hizmetine belli bir düzen ve tertip içerisinde, kalıcı olmasını sağlayacak şekilde sunabilmek için Tosya Kaymakamlığımıza ait bir “Sosyal Market” açmaya karar verdik.

 

Bu anlamda benimle irtibata geçerek Kaymakamlığımıza en yüklü yardımı ulaştıran Samsun Atakum Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Hem bu belediyemizin hem de diğer yardımsever vatandaşlarımızın bize ulaştırdığı giyim malzemeleriyle şuan itibariyle 1.000 vatandaşımızı giydirebilecek kadar kıyafete sahibiz. Fakat istiyorum ki, bu market elimizdeki malzeme bittikten sonra da açık kalsın ve her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın başvurabileceği bir sosyal yardımlaşma tesisi olsun.

 

Bu niyetle, evimizde kullanmadığımız fakat eskimemiş kıyafetlerimizi ve ayakkabılarımızı bu markette ihtiyacı olan vatandaşlarımızın kullanımına sunmak için bize ulaştırmanızı rica ediyorum. Hepimizin artık bize dar olduğu veya bol geldiği için giymediğimiz, hatta yeni aldığımız halde bize yakışmadığını düşündüğümüz için bir köşede beklettiğimiz kıyafetlerimiz ve ayakkabılarımız mutlaka vardır. Bunları gerçekten ihtiyaç sahibi insanlarımızla paylaşmak için duyarlılığınızı bekliyorum.

 

Yakında açılışını yapacağımız, Tosya Kaymakamlığımıza ait bu “Sosyal Market”in şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyor, alan ile verenin birbirini görmeyeceği ve toplumsal yardımlaşmanın en güzel örneklerinden birinin sergileneceği bu girişime bütün duyarlı vatandaşlarımızın katkılarını bekliyorum.

 

Şimdiye kadar yardım gönderen herkesten “Allah razı olsun” diyerek, tüm Tosyalı hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

 

 

Haber metni ve fotoğraflar Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin’in Facebook sayfasından alınarak sitemizde yayınlanmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.