Kastamonu’nun Tosya ilçesinde,  “Genç Çiftçi Hibe Desteği Projesi” kapsamında genç çiftçilere 45  büyükbaş hayvan dağıtıldı.

 

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, hayvan pazarında düzenlenen programda gazetecilere yaptığı açıklamada, Genç Çiftçi Hibe Projesi kapsamında ilçede  14 projeye  bakanlık tarafından hibe desteği sağlandığını hatırlattı.

 

14 çiftçiye toplam 420 bin lira hibe desteklemesi yapıldığını belirten Kaymakam Pişkin, şunları  kaydetti:

 

“ Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen, 2018 yılı Genç Çiftçi Hibe Projesi kapsamında  desteklenen projelerden 9 tanesi büyükbaş,  4 tanesi küçükbaş hayvancılık projeleri, 1 tanesi ise mantarcılık projesiydi.  Daha önce  36 küçükbaş hayvanları sahiplerine teslim ettik. Mantar projesi kapsamında da bir çiftçimize kültür mantarcılığı yapmak üzere 100 metrekare  sera kurduk. Bugün, 9 çiftçimize, her çiftçi başına 5’er baş  olmak üzere kura yöntemiyle  45  büyükbaş hayvanı teslim ettik. Bu projelerin sürdürülebilirliği, projelerin kendisinden çok daha önemli. Önemli olan bu tohumların fidan olması, fidanların da ağaca ve orman dönüşmesini sağlamak.”

 

Kaymakam Deniz Pişkin, projelerin, Tosya’da hayvancılığa  ve çiftçiliğe ciddi katkılar sağlayacağını düşündüğünü ifade ederek,” Bundan sonra ki süreçte de çiftçilerimizin bu faaliyetlerini yerinde görüp, hem denetleme, hem müşavirlik anlamında yanlarında olacağız. Sorun yaşadıkları, sıkıntı duydukları her konuda, ilçe tarım müdürlüğümüz destek olacak. Ama projelerin amacına uygun bir şekilde yürütülmesi noktasında denetimlerimizi eksik etmeyeceğiz.  Tosya Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü çalışanlarına, çalışmalarından ve çabalarından dolayı teşekkür ediyorum. Çiftçilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Tosya’da, “ Genç Çiftçi Hibe Desteği Projesi ” Kapsamında 14 Çiftçiye Toplam 420 Bin Lira Hibe Desteklemesi Yapıldı.Haberi, www.tosyagazetesi.com – www.tosyahaberi.com – www.haber37.gen.tr Ve www.kastamonuhaberi.com Sitelerimizi Ziyaret Ederek Okumak Veya Videosunu İzlemek İçin Lütfen Aşağıdaki Linklere Tıklayınız.http://www.haber37.gen.tr/genc-ciftci-hibe-destegi-projesi-kapsaminda-tosyada-duve-dagitildi.htmlhttp://www.tosyahaberi.com/tosyada14-ciftciye-toplam-420-bin-lira-hibe-desteklemesi-yapildi/http://tosyagazetesi.com/tosyada-9-yetistiriciye-45-buyukbas-hayvan-dagitildi-7183.htmlhttp://www.kastamonuhaberi.com/kaymakam-deniz-piskin-projeler-tosyada-hayvanciliga-ve-ciftcilige-ciddi-katkilar-saglayacak.html

Mehmet Ulusoylar paylaştı: 7 Aralık 2018 Cuma

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.