Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin ile birlikte, yangın yerinde incelemelerde bulundu.

 

Kaymakam Pişkin, incelemelerle ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, Cuma akşamı 11 kişiden oluşan 3 ailenin yaşadığı 2 katlı ahşap evde yangın meydana geldiğini hatırlattı.

 

İtfaiye ekiplerinin zamanında ve yerinde müdahalesiyle yangının büyümeden söndürüldüğünü belirten Pişkin, şunları kaydetti:

 

” Allah’a şükür can kaybımız yok ama evde hatırı sayılır şekilde zayiat var. Ailelerimizi şimdilik başka yerlerde misafir ediyoruz. Kiralık ev arayışımız sürüyor. Kiralık ev bulunur bulunmaz  onlara kira yardımı yapacağız inşallah. Birkaç ay kirada barınacaklar. Akabinde mevsim şartları normale dönünce evde tadilat ve onarım çalışmaları yapacağız. Evi tekrar yaşanabilir, daha sağlıklı ve daha dayanıklı mukavemeti yüksek bir hale getirdikten sonra kendilerine teslim edeceğiz. Belediye Başkanımıza ve muhtarımıza duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Yangının meydana geldiği gün ben Antalya’da eğitim seminerindeydim. Cumartesi günü Tosya’ya geldim. Zaten gereken her şey yapılmış. İnşallah bundan sonra ki süreçte de Kaymakamlığımızın ve Belediyemizin imkanlarıyla çok kısa zaman içerisinde, ailelerimizin mağduriyetlerini gidereceğiz. Ben tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

 

Başkan Şahin ise, kış şartlarının yaşandığı ilçede, yangından bir gün önce mahallenin yollarında kar temizleme çalışmaları yaptıklarına değinerek, ” Yanan ev ahşap olmasına rağmen yangın 10 dakika içinde kontrol altına alındı. Eski yerleşim yeri olduğu için evler birbirine çok yakın. Yangın kontrolden çıkabilirdi. Allah korusun büyük bir facia önlendi. Bende itfaiye ekiplerimize çok teşekkür ediyorum. Devletimiz güçlü. En kısa zamanda mağdur etmeyecek şekilde aileleri yeni yuvalarına kavuşturacağız.” İfadelerini kullandı.

 

İncelemelerde, Tosya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Recep Keçeci ile Çatma Mahallesi Muhtarı Cemal Pirizoğlu da hazır bulundu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.