Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, “ Kitapsız öğrenci, kütüphanesiz okul kalmasın” kampanyası kapsamında ilçedeki 9 okulu kütüphaneye kavuşturduklarını açıkladı.

.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Selahattin Batman, Tosya Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Mehmet Akgül, Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci ve Tosya Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Mola ile birlikte, Tosya Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’na kampanya kapsamında kazandırılan, Şehit Polis Dursun Acar Kütüphanesi’ni   ziyaret etti.

.

Kaymakam Pişkin burada yaptığı konuşmada,  3 yıl önce başlattığı  bir hayalin gerçeğe dönüştüğünü söyledi.

.

2017 yılında  iki önemli kampanyayı peş peşe başlattığını hatırlatan Pişkin, şunları kaydetti :

.

3 yıl önce,  “ Okuyan bir Tosya hayalim var” düşüncesiyle başlatmış olduğumuz okuma kampanyası, akabinde okullarımızı da kitap ve kütüphane anlamında takviye etmek anlamında, “ Kitapsız öğrenci, kütüphanesiz okul kalmasın” diye başka bir kampanyayla buluştu. Geldiğimiz süreçte bugün 9. Kütüphanemizi, eğitim anlamında çocuklarımızın hizmetine sunmuş oluyoruz. Bu kütüphanelerin tamamı hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla sağlandı, kitaplar, demirbaşlar ve mobilyalarda dahil olmak üzere. Bu anlamda hepsine çok teşekkür ediyorum. Allah yardımlarını kabul etsin.  El birliğiyle, gönül birliğiyle hayata geçirdiğimiz bu kütüphanelerde hayırlı evlatlarımızın,  sorumluluk bilinci yüksek vatandaşlarımızın yetişmesini temenni ediyorum. Her kütüphanemize de Tosyalı bir şehidimizin ismini verdik. Açılış günlerinde o şehitlerimizin ailelerini de davet ederek açılışları birlikte gerçekleştirdik. Bugünkü 9. Kütüphanemize, 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Polis Özel Harekat Müdürü Dursun Acar’ın ismini verdik.”

.

Pişkin, Şehit Dursun Acar ile Ardahan’da tanıştığını belirterek, “ Kendisi Ardahan İl Emniyet Müdürlüğünde, Polis Özel Harekat Şube Müdürüyken, bende Ardahan Vali Yardımcısı olarak görev yapıyordum. İkimizinde Artvinli olması nedeniyle çok yakın ilişkilerimiz ve samimi dostluklarımız oldu. 15 Temmuz gecesi, Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı’nın bombalanması, hain FETÖ mensupları tarafından, yapılan saldırı sonucu şehit düşen kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ben hem ona duyduğum samimiyetin ve dostluğun gereğini, hemde bir idareci ve yönetici olarak çocuklarımıza tarih bilincini ve demokrasi bilincini yerleştirmek adına, yaklaşmakta olan 15 Temmuz vesilesiyle de bu kütüphaneye onun ismini verdik. Bu vesileyle, bütün şehitlerimize Allah’tan gani gani rahmet diliyorum. Hepsinin mekanı cennet olsun.” diye konuştu.

.

Başkan Kavaklıgil ise, “ Öncelikle hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum. Kaymakam beyin şehrimize atandığı ilk günden itibaren, öğrencilere, okumaya ne kadar değer verdiğini hepimiz görüyoruz ve teşekkür ediyoruz. Çünkü, insanlarımız, çocuklarımız ve gençlerimiz, okuyarak sadece eğitimlerini değil, kişisel gelişimlerini de tamamlayacaklar. 9 okulumuzda hayat bulan ve Kaymakamımızın da vesile olduğu bu yerlere yardımcı olan bütün vatandaşlarımıza da şükranlarımı sunuyorum. Çocuklarımızın geleceğinin daha güzel olması için. Ahlaklı, düzgün, okuduğunu anlayan ve yorumlayabilen hayatın içerisindeki zorlukları daha rahat aşabileceğine inandığımız yolun kitap okumak olduğu kanaatindeyiz.  İnşallah daha fazlasında da daha ileriki günlerde bizimde bir emeğimiz olur içerisinde. Bizde destek olmak isteriz. Hayırlı uğurlu olsun. Tabi burada şehitlerimizin isimlerinin yaşatılması, çok farklı anlamda değerlendirilebilecek bir husus. Onun içinde ayrıca teşekkür ediyorum. Bu maneviyatın, gençliğimiz üzerinde yaşamasında bir etki olacağı kanaatindeyim. Çok güzel olmuş Allah razı olsun düşünenlerden. Bu vesileyle bir konuya da değinmek istiyorum. Alınan kararlar doğrultusunda tüm vatandaşlarımızın maske takma zorunluluğu var. Tüm vatandaşlarımızın maskelerini takmasını ve bu konuda özen göstermelerini istirham ediyorum.” İfadelerini kullandı.

.

.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.