KOSGEB İş Yeri Açan Girişimcilere 360 Bin Lira Hibe Verecek

SPONSORLU BAĞLANTILAR

KOSGEB tarafından Yenilenen Girişimcilik Destek Programı ile iş yerini kuran girişimcilere 360 bin TL’ye kadar geri ödemesiz (hibe) destek sağlanıyor.

.

Girişimciliği Geliştirme Destek Programı “Geleneksel” ve “İleri” girişimcilik olarak iki farklı şekilde uygulanmakta olup, her bir desteğin ön şartı girişimci adayının son 3 yıl içerisinde vergi kaydı bulunmaması ve işletmesini kurmadan önce Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlamış olmasıdır.

.

2020 yılı itibariyle Girişimcilik Eğitimleri de sadece web sayfamız üzerinden online olarak verilecektir. Girişimci adayları 4 modülden oluşan eğitimleri e devlet şifreleri ile  www.kosgeb.gov.tr  üzerinden tamamlayabileceklerdir. Bu noktada imalat sektörlerinde iş fikri olan girişimci adayları “ İleri Girişimcilik” eğitimini, imalat dışı sektörlerde iş fikri olan girişimci adayları “Geleneksel Girişimcilik” eğitimini tamamlaması gerekmektedir.

.

Ayrıca; Girişimciliği Geliştirme Destek Programı’ndan yararlanmaya hak kazanan geçmişten bu güne tüm girişimcilerimiz ve yeni iş kuracak geleneksel ve ileri girişimciler, KOBİ Finansman Destek Programı kapsamında 70 bin TL’ye kadar 0 faizli krediden de yararlanabileceklerdir.

 

.

 

SPONSORLU BAĞLANTILAR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.