Küre Kaymakamı Fatih Kayabaşı, 40 Aileye Evde Bakım Hizmeti Sunulduğunu Açıkladı

HABER METNİ VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kure.gov.tr

 

 

 

 

EVDE BAKIM HİZMETİ

Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen “Yaşlı ve Engelli Vatandaşlara Evde Bakım Projesi’’ kapsamında ilçe merkezi ve köylerimizde muhtaçlığı tespit edilen yaşlı, engelli ve hasta olup bakacak kimsesi olmayan 40 aileye evde bakım hizmeti sunuldu.

 

 

Proje kapsamında üç görevli personelce, listede bulunan her vatandaşımıza ayda en az iki defa gidilerek kişisel bakımları, kışlık yakacak ihtiyaçlarının hazırlığı, yiyeceklerinin kontrolü ve evlerinin temizlik ihtiyaçları karşılandı. Yine bu vatandaşlarımızın sağlık sorunları ve tedavilerinin takibi ile ilgilenilmekte ve diğer kurum ve kuruluşlarla ilgili iş ve işlemleri koordine edilerek daha hızlı ve etkin şekilde hizmet sunuldu.

 

BARINMA YARDIMLARI

Proje kapsamında çalışan personel ve İnceleme görevlilerinin tespiti sonucunda vatandaşların evlerinde bakım onarım gerektiren veya ev eşyası eksik olan ihtiyaç sahibi vatandaşlar tespit edilmektedir. Bu kapsamda Vatandaşlarımızın ev eşyası ihtiyaçları giderildi. Yine aynı kapsamda gayri insani şartlarda yaşadığı tespit edilen vatandaşlarımızın yaşam ortamlarının ihtiyacına yönelik rahat ve kullanışlı hale gelmesi için barınma yardımı dahilinde bakım onarım yapıldı. Projemiz 01.08.2018 tarihine kadar devam edecek olup ilk 6 aylık kısmı tamamlanmıştır.

 

 

Sayın Kaymakamımız Fatih KAYABAŞI başta Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personelleri olmak üzere proje kapsamda görev alan arkadaşlara teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.