Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin tarafından başlatılan “Kütüphanesiz okul, kitapsız öğrenci kalmasın” kampanyası kapsamında okullara yaptırılan 7. kütüphane düzenlenen törenle açıldı.

 

Tosya Hasan Rıza Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen kütüphane açılışında konuşan Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, günümüzde bilgi kaynaklarının gittikçe çeşitlendiğini söyledi.

 

Kaynakların ne kadar çeşitlenirse çeşitlensin hiç birisinin kitapların verdiği tadı vermeyeceğini belirten Vali Yaşar Karadeniz, şunları kaydetti:

 

“Çünkü her şeyden öte o kitabı açtığımızda aldığımız kitabın kokusu, farklı bir koku. İkinci olarak, biliyoruz ki o kitaptan aldığımız bilgi, en sağlıklı ve en doğru bilgi. Çünkü, diğer iletişim araçlarının bilgi kirliliğiyle karşı karşıya kalıyoruz. Ama kitaplarda bu kirlilik ve risk yok denecek kadar az. Bir çoğu da yeni ufuklar açmak açısından gençlerimize ve okuyucularına çok büyük katkılar sunuyor. Onun için ben bu kütüphanelerin burada açılmış olmasını önemli buluyorum . Bu kütüphane burada açılmış olmakla da kalmamalı. Ondan muhakkak ve muhakkak en başta burada okuyan gençlerimiz olmak üzere herkes istifade etmeli. Ben ümit ediyorum ki bu tip gayretler sonucunda, hem Tosya’da hem bütün ülkemizde okumaya olan ilgi çoğalır ve artar. Ülkemizde daha fazla kitap okunur. Daha fazla kitap basılır ve satılır. Bizim ülke olarak da gelişmemize uygun koşullardan birisi olduğunu da buradan ifade ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Onları tebrik ediyorum. Kütüphanemizin de Tosya ilçemize, okulumuza, okulumuzun gençlerine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Şehidimiz Engin Abay’a da Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına da başsağlığı diliyorum. Allah onlar uzun ömür versin.”

 

 

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin ise yaptığı konuşmada, başlattığı , “Kütüphanesiz okul, kitapsız öğrenci kalmasın” kampanyası kapsamında Tosya’da 7. kütüphanenin açılışını yaptıklarını ifade ederek, ” Açtığımız kütüphanelerimize Tosyalı  şehitlerimizin isimlerini veriyoruz. Bu günde Kıbrıs’ta tank kazası sonucu şehitlik mertebesine eren Engin Abay’ın ismini verdiğimiz kütüphanenin açılışını gerçekleştiriyoruz. Kütüphanemizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu kütüphanemiz, devletin cebinden tek bir kuruş çıkmaksızın tamamen hayırseverlerimizin katkılarıyla ve bağışlarıyla yapıldı. Katkı sunan herkese buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi, Vali Yaşar Karadeniz , Kaymakam Deniz Pişkin ve protokol üyeleri tarafından kesildi.

 

Açılış törenine, Tosya Belediye Başkan Vekili Hüseyin Örü, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Cenk Demir, Tosya İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Özgün Yapağı, AK Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi, Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci ve diğer protokol üyeleri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

HABERİN VİDEOSU

 

Kastamonu Valisi Sayın Yaşar Karadeniz, Tosya’da Hayırseverler Tarafından Yaptırılan Kütüphanenin Açılışını Yaptı.Yerel, Ulusal Ve Uluslararası Basında Geniş Bir Şekilde Yayınlanan Haberin Yer Aldığı Sitelerden Bazılarının Linkleri Aşağıdadır.Haberi Okumak Veya Videosunu İzlemek İçin Lütfen Aşağıdaki Linklere Tıklayınız.https://www.haberler.com/tosya-da-kutuphane-acilisi-yapildi-11629115-haberi/http://www.haber7.com/kastamonu/2803531-tosyada-kutuphane-acilisi-yapildihttps://www.sondakika.com/haber/haber-tosya-da-kutuphane-acilisi-yapildi-11629115/http://beyazgazete.com/haber/2019/1/10/tosya-da-kutuphane-acilisi-yapildi-4862039.htmlhttps://www.61saat.com/genel/tosyada-kutuphane-acilisi-yapildi-3-h610256.htmlhttp://www.haber37.gen.tr/kastamonu-valisi-yasar-karadeniz-tosyada-kutuphane-acilisi-yapti.htmlhttp://www.kastamonuhaberi.com/kutuphanesiz-okul-kitapsiz-ogrenci-kalmasin-kampanyasi-kapsaminda-yaptirilan-kutuphanenin-acilisini-vali-yasar-karadeniz-yapti.htmlhttp://www.tosyahaberi.com/kastamonu-valisi-yasar-karadeniz-tosyada-okullara-yaptirilan-7-kutuphanenin-acilisini-yapti/http://tosyagazetesi.com/hayirseverler-tarafindan-yaptirilan-kutuphanenin-acilisini-kastamonu-valisi-yasar-karadeniz-yapti-7584.html

Mehmet Ulusoylar paylaştı: 10 Ocak 2019 Perşembe

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.