Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin tarafından başlatılan “Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın” kampanyasına Tosyalı iş adamı İsmail Cebeci 5 bin lira bağış yaptı.

 

 

Bağış makbuzunu Kaymakam Deniz Pişkin’e takdim eden iş adamı Cebeci, kampanyaya destek olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

 

Kaymakam Deniz Pişkin ise okulların tamamının kütüphaneye kavuşabilmesi için kampanyaya daha fazla destek olunması gerektiğini söyledi.

 

 

Eğitim-öğretim kurumlarında mutlaka kütüphane bulunması gerektiğini belirten Pişkin, şunları kaydetti; ” Tosya’da göreve başladığım zaman yaptığım çalışmalar sonucu ilçedeki 26 okulun 13’ünde kütüphane bulunmadığını tespit ettim. Bu eksikliğin hızla giderilmesi adına,” Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın” kampanyası başlatmıştım. Kampanyamıza verilen destekler sayesinde 3 okulumuzu kütüphaneye kavuşturduk. 1 kütüphanenin açılışını önümüzdeki hafta yapacağız. 2 kütüphanemizin açılışını ise en geç Kasım ayı içerisinde yapmayı planlıyoruz. Kampanyamız sayesinde geri kalan bütün okullarımızı da en kısa sürede kütüphaneye kavuşturacağız inşallah. Kampanyamıza destek veren herkese öğrencilerimiz adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Çocuklarımızın hayatına değer katarak, yarınlarına umutla bakabilmesi için gerekli olan kütüphaneleri Tosya’mıza kazandırmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Hayırsever iş adamı İsmail Cebeci’ye kampanyamıza verdiği desteklerden ötürü teşekkür ederim.”

 

Pişkin, “Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın” kampanyası ile aynı anda “Okuyan Bir Tosya Hayalim Var” kampanyasını da başlattığını, bu kampanyaya da desteklerin sürdüğünü sözlerine ekledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.