Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin başkanlığında, şehit yakınları ve Kıbrıs Gazilerinden oluşan Tosya heyetini makamında kabul etti.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, burada yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Kaymakam Deniz Pişkin, Cumhurbaşkanlığı makamında gerçekleşen kabulde yaptığı konuşmada, Tosya Kaymakamlığı tarafından hazırlanan, “Kıbrıs Gazilerimiz Kıbrıs’la Buluşuyor” sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ziyaret ettiklerini söyledi.

 

Şehit yakınları ve Kıbrıs Gazilerini Kıbrıs’la buluşturmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Kaymakam Pişkin, şunları kaydetti; “ Heyetimizle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 35’inci Kuruluş Yıl Dönümü Kutlama etkinliklerine iştirak etmek, Kıbrıslı soydaşlarımızın ve kardeşlerimizin bu mutlu gününde yanlarında olmak için gelmiş bulunuyoruz. Öncelikle kutlu ve mutlu olsun. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyetiyle birlikte sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamasını temenni ediyorum. Bu uğurda canlarını kaybeden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize sağlık ve afiyetler diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanım, bu yoğunluk içerisinde bizleri kabul ettiğiniz ve zaman ayırdığınız için şükranlarımı ifade ediyorum.”

 

Konuşmaların ardından Kaymakam Deniz Pişkin, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya içinde Kastamonu’nun yöresel ürünlerinin yer aldığı hediye paketi takdim etti. Hatıra fotoğrafı çekiminin ardından ziyaret sona erdi.

 

Heyette, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkan Yardımcısı Hüseyin Mahmutoğlu, Tosyalı Şehit Mustafa Kasar’ın yakını Emekli Piyade Yarbay Mehmet Dalar, Kıbrıs Şehidi Engin Abay’ın Babası Rahmi Abay, Kıbrıs Gazileri Çaybaşı Köyünden Arif Çiftçi ve Gökomuz Köyünden Ahmet Kaşıkçı ile Kıbrıs Gazisi Ahmet Sipahioğlu’nun yanı sıra, KKTC Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği Genel Başkanı Gürsel Benan ve dernek üyeleri yer aldı.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.