AK Parti Kastamonu Milletvekili Av. Metin Çelik, Kastamonu’nun Tosya ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

 

Milletvekili Çelik,  ilk olarak Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’i makamında ziyaret ederek, çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 

Çelik, daha sonra, AK Parti Tosya İlçe Başkanlığını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

 

İlçede esnaf ziyaretleri de yapan Milletvekili Çelik, vatandaşların istek ve sorunlarını dinledi.

 

Ziyaretle  ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Çelik, Kastamonu’nun en büyük ilçesi olan Tosya’yı sık sık ziyaret ettiğini söyledi.

 

 

Milletvekili Çelik, “ Önceki dönem belediye başkanımız sağ olsun. Hep birlikte şöyle bir değerlendirme yaptık. Geçmiş dönemden itibaren yaptıklarımızı değerlendirdik. Bundan sonra neler yapabiliriz Tosya’mız için onları konuştuk. Hamdolsun hükümetimiz döneminde hem genel hizmetlerde hem belediyecilik hizmetleri anlamında güzel çalışmalara hep birlikte imza attık. İnşallah bundan sonrada elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret edeceğiz.” dedi.

 

 

Son dönemde Tosya’daki  en önemli hizmetlerden bir tanesinin Tosya Devlet Hastanesi olduğunu belirten Çelik,” Hatta ilçeler arasında en önce yapılan devlet hastanemiz oldu. Tosya Devlet Hastanemizde hamdolsun bugün birçok branşta uzman doktorumuz görev yapıyor. Tabi ilçelerin büyüklüğüne göre nüfusa göre bakanlığımız bir dağılım yapıyor. Kastamonu’da ki Tosya’mızda ki bakanlığımızın belirlediği norm kadroların boş kalmaması için her dönem mücadelemizi sürdürüyoruz. Bakanlıkta gerekli girişimlerde bulunuyoruz. İnşallah bundan sonra da bu çalışmalara hep birlikte devam ederiz. Tosya’mızın hiçbir eksiğinin olmamasını biz gönülden arzu ederiz. Tosya-Kastamonu yolu. Diğer taraftan bölünmüş yol olsa da bu taraftaki yolumuzun da iyileştirilmesi ile ilgili inşallah önümüzdeki dönemde çalışma yapacağız.  Tabii ki güzel hizmetler aldık mesela en son seçimden sonra hükümet konağı ile ilgili bir bekleme süreci vardı. İhalesinin bir an önce yapılması ile ilgili TOKİ Başkanı ile ben bizzat görüştüm. Sözleşmenin imzalanması biraz uzun sürmüştü. Biraz beklemeye alınmıştı. Bu hizmetin Tosya’mıza acil olduğunu belirterek bu sözleşmenin de bir an önce imzalanmasını sağladık. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Tosya’mızın ne ihtiyacı varsa sonuna kadar takip edeceğiz.” diye konuştu.

 

 

Tosya  ile ilgili her ne hizmet ve eksik varsa onun takibini yaptıklarını hatırlatan Çelik, şunları kaydetti :

 

“ Tosya OSB’nin hem genişletilmesi ile ilgili hem de orada doğalgaz almak isteyen firmalarımız var. Yeni açılan tekstil firmaları var. O firmaların ihtiyacının giderilmesi ile ilgili görüştük çalışmalar devam ediyor. Biran önce gerçekleşmesi için takip edeceğiz.  Tosya’mız da ağırlıklı olarak inşaat sektörü kapı noktasında çalışma yaptığı için tabi burada bir sıkıntı söz konusu.  Bunların bir an önce düzelmesi için hepimiz çalışıyoruz. Son dönemde  ekonomimizde  hem faizlerde düşüş var hem kredi oranlarında gerilemeler söz konusu. Enflasyonda tek haneli rakamları hamdolsun gördük. Bunun etkileri önümüzdeki dönemde ekonomimizde  görülecek inşallah. Özellikle inşaat sektörü stoklar eridikçe yeni inşaatlar yapılmaya başlandıkça Tosya’mızda ki OSB’de ki fabrikalar daha etkin çalışmaya daha verimli çalışmaya başlayacak  inşallah. Fakülte ile ilgili süreci de arkadaşlarımızla birlikte takip edeceğiz. Rektör bey ile bu hususta görüşeceğiz. YÖK ve bakanlık kısmı kaldı. Tabii ki Tosya’mızda kredi yurtlar kurumu tarafından bir yurt projesi söz konusu. Bunu da takip etmiştik. Önümüzdeki süreçte bunların gerçekleşmesi için uğraşacağız. İnşallah biz önümüzdeki bu 3-4 yıl içerisinde hükümetimizin Kastamonu’muza ilçelerimize sağladığı KÖYDES’de ki en yüksek rakamlar Kastamonu’ya geliyor. Türkiye’de 51 il arasında birinciyiz. İnşallah bu ödenekler aynı şekilde gelmeye devam edecek.”

 

 

Ziyaretlerde, AK Parti Tosya İlçe Başkan Yardımcısı  Mustafa Corcor, Tosya Eski Belediye Başkanı Kazım Şahin  ve partililer de yer aldı.

 

 

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.