Olgu Eğitim Kurumları kurucusu iş adamı hemşehrimiz Selçuk Arslan’ın da hazır bulunduğu toplantıya, ilkokul ve liselerde görev yapan çok sayıda İngilizce öğretmeni katıldı.

 

.

Toplantı öncesi açıklamalarda bulunan Arslan,” Eğitime verilen değer, kıymet ve yatırım her zaman önemini korumuş ve hiç bir zaman boşa gitmemiştir. Bu memleketin pırıl, pırıl evlatlarının kolejimizde eğitim-öğretim yaptıklarını görmek, mezuniyetlerine tanık olmak, bir üst okulları en iyi derecelerle kazandıklarını duymak, öğrenmek beni ailemi ve beraber başarıyı sağladığımız Olgu Eğitim Kurumları ailemizi son derece mutlu etmektedir. “ dedi.

.

Dünyada geçerli dilin İngilizce olduğunu hatırlatan Arslan, şunları kaydetti : “Bu arada dünyada geçerli yabancı dil İngilizce konusunda ilimizin nadide eğitimcileriyle toplantı ve söyleşi yapmak olgu eğitim kurumları ailesi olarak bizi mutlu etmiştir. Katılan misafir öğretmenlerimize katılımları için sizin vasıtanızla teşekkür ederiz. Sizin de iyi bileceğiniz gibi dededen, atadan ailemizden bu ile hizmet etmek bizde bir gelenektir vasiyettir. Allah sağlık sıhhat ve çarkı döndürecek kadar para verdiği müddetçe bu nesilden nesile devam edecektir inşallah. Ben son yıllarda eğitim konusuna ağırlık verdim. Olgu Eğitim Kurumları ailesi olarak tüm ekip arkadaşlarımızla eğitim konusunda canla başla emek veriyoruz. İdarecilerimizden, her öğretmenimize farklı branşlarda çalışan arkadaşlarımıza herkes görevini en layıkıyla yapmanın peşinde ve memleket için donanımlı bilgili iyi eğitim almış bireyler yetiştirmek en büyük arzu ve isteğimizdir.”

 

.

MODADİL Kastamonu Şubesi Kastamonu’da görev yapan ilkokuldan liseye İngilizce öğretmenlerini Kastamonu’nun çok güzel bir köşesinde Gölköy Yaşam Resort ’de kahvaltısında bir araya getirdi.

 

.

Kendileri de İngilizce öğretmeni olan MODADİL kurucuları Suat Gürcan ve Rıdvan Gürbüz’ün katılımıyla gerçekleşen kahvaltı sonrasında “Türkiye’de yabancı dil eğitiminde aşılmakta zorlanan Sorunlar ve Çözüm önerileri” konulu söyleşi bilgilendirici olmasının yanında çok keyifli diyaloglara sahne oldu.

 

.

Sadece Kastamonu özelinde değil tüm ülkede uygulanan İngilizce eğitiminin temel düzeyden başlayarak ileri yaş gruplarına varıncaya kadar nasıl bir süreçten geçtiğini ve bunun model ülkelerle mukayesesi ayrıntılı olarak yapıldı, İngilizce öğretmenleri okullarında yaşadıkları sorunların yanı sıra bu sorunları aşmak için aldıkları aksiyonları da dile getirdiler. Bu paylaşımlar sayesinde diğer meslektaşlarının bulduğu çözüm yollarından faydalanma imkanı bulan öğretmenler verimli öğretimin gerçekleştirilebilmesiyle ilgili faydalı kaynaklar ve yöntemler konusunda da bilgi alışverişinde bulundular. Bu yıl 2 kez “Yılın En İyi Dil Okulu” ödülüne layık görülen ve Türkiye’de 12 şubesi ile hizmet veren Modadil’in düzenlediği yaklaşık 2 saat süren etkinlik söyleşi sonrası toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

 

.

Modadil Akademisi Kurucuları Rıdvan Gürbüz ve Suat Gürcan, “2006 yılında beri eğitim sektörünün her alanında birçok başarıya imza atan Olgu Eğitim Kurumları 2016 yılında Modadil ailesini bünyesine katmış, bu bağlamda Kastamonu ilinde YDS-YKSDil-IELTS-TOEFL-LGS-İngilizce sınavlarında üstün başarılar göstererek, Kids And Teens ver Genel İngilizce gruplarında da adından söz ettirmiştir.

 

.

Türkiye’de “Exam Center: Sınav Merkezi” adını kullanan ilk kurum olan Dil Okulumuz yenilenen ismimiz MODADİL adı altında bugüne kadar İngilizce sınavlara hazırlanırken yüz binlerce adaya ışık tutmuş, birçok yayına imza atmış ve halen öncelikli olarak İngilizce sınavlar üzerine hem Örgün hem de Uzaktan Eğitim veren, ODTÜ İngilizce Öğretmenliği mezunu olan bizler İngilizce öğretmenleri Suat Gürcan ve Rıdvan Gürbüz tarafından 2006 yılında Ankara’da kuruldu. MODADİL Okulu özellikle Sınav İngilizcesi eğitiminde Türkiye’de İngilizce Sınavlara hazırlanma sürecini şekillendirme konusunda ilk olmayı başarmıştır. Özellikle YDS ve YÖKDİL alanındaki Türkiye rekorlarımız ve başarılarımız kurumumuzun haklı bir gurura sahip olmasını sağlamıştır. Düzenlediğimiz söyleşimizde bu güzel atmosferi bizimle paylaşan değerli katılımcılarımıza da yayın ilgi ve alaka için teşekkür ediyoruz” dediler.

 

.

Düzenlenen söyleşi programına Bahçeşehir Koleji Kurucu Müdürü Hakkı Güngör, Olgu Eğitim Kurumları Kurucularından Selçuk Arslan, Bahçeşehir Koleji Müdürü Şükran Sayım başta olmak üzere ilimizde hizmet veren çok sayıda İngilizce öğretmeni katıldı.

.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.