Dünyada binlerce kişinin ölümüne neden olan Koronavirüsün (Kovid-19)  salgınının Kastamonu’nun Tosya ilçesine bağlı Çifter Köyüne girmesini engellemek için muhtar köyün girişinde 24 saat nöbet tutuyor.

.

.

Çifter Köyü Muhtarı Ekrem Eski, gazetecilere yaptığı açıklamada, Dünya Sağlık Örgütü’nün, yeni tip koronavirüsü  salgın olarak nitelendirdiğini hatırlattı.

.

.

Dünya genelinde salgın nedeniyle binlerce kişinin hayatını kaybettiğini belirten Başarılı Muhtar Eski,  şunları kaydetti :

.

.

 “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, devlet büyüklerimiz ülkemizde dünyada  örnek gösterilen önlemleri aldı ve almaya da devam ediyor. Kastamonu’muzda  Valimiz Yaşar Karadeniz, Tosya’mızda ise Kaymakamımız Deniz Pişkin bizlerin sağlığı için mükemmel derecede başarılı çalışmalara imza atıyor. Alınan tedbirler sayesinde Kastamonu genelinde Allah’a şükür salgın, ülke ortalamasının altında seyrediyor. Bu kapsamda, bizde köylülerimizin sağlığını düşünerek, köyümüzde elimizden gelen tüm tedbirleri aldık. Köylülerimiz eksiksiz olarak, “ Evde kal ” çağrısına uymaktadır. Köyümüzün ilçemizin doğa harikası Dipsiz Göl’ün yolu üzerinde yer almasını da göz önünde bulundurarak, dışarıdan gelenlerin salgını köyümüze taşımasına engel olmak  için köyümüzün girişinde arkadaşlarımızla birlikte değişerek 24 saat esasına göre nöbet tutuyoruz. “

.

.

Eski,  köyde  yaşayanların ihtiyaç duyacakları malzemelerin kendileri tarafından karşılandığını    sözlerine ekledi.

.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.