Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, ilçede görev yapan gazetecileri ziyaret ederek, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

 
Kaymakam Pişkin, Tosya Haber37 Gazetesinde gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında, Tosya’nın kendisi için umduğundan daha iyi bir tayin yeri olduğunu söyledi.

 
Sanayi ve tarım başta olmak üzere Tosya’nın gelişmiş bir şehir olduğunu belirten Pişkin,” Tosya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) fabrikalarla birlikte diğer üreticilerimiz ilçemizin yüz akı. Tosya’da, sanayi ve tarım alanlarının yanı sıra, pekte el atılmamış ve işlenememiş turizm potansiyeli var. Haliyle burada yapılacak çok şey var. Kendinizi tek bir alana, tek bir branşa değil de farklı alanlara yoğunlaştırabilirsiniz. Burada potansiyel var. Dün bankaları gezdim, bu sabah ticaret odasındaydım. Daha önce organizeyi gezdim. Çok iyi bir sermaye ve zenginlik var. 8-9 işçi çalıştırıp günde 200 kapı üreten arkadaşlarımız, marangozlar sitesinden organize sanayiye taşındıklarında ekonomi yönden kendilerini büyüterek günde bin kapı üreten ve daha fazla işçi çalıştıran bir konuma gelmiş. Halen baskın olan esnaf zihniyetini değiştirerek, dış ticaret ve pazarlama konusunda daha çok profesyonel firmalardan yararlanmak gerek” dedi.

 
İlçenin sürdürülebilir bir tarım politikasının olmadığını anlatan Kaymakam Pişkin, konuşmasında şunları kaydetti;” Çeltik başta olmak üzere ilçe tarımını masaya yatırıp bir yol haritası çıkarabilirsek Tosya için büyük bir iş yapılmış oluruz. Tosya eğitim- öğretim konusunda gerçekten çok iyi. 6 bin 400 öğrenci var. Birçok ilçenin nüfusu o kadar. Eğitim konusunda ne yapılabilir daha fazla. Bunun çalışmasını yapıyoruz. Bir kampanya düzenleyerek, okullarımızın hepsine kitap takviyesi yapacağız. Bu bir başlangıç. Başka neler yapılabilir onlara bakarız. Bireysel anlamda çok başarılı olup da aile içi huzursuzluktan veya parçalanmış aile yapısından dolayı mağdur olan çocuklar var. Onları tek tek tespit ederek rehberlik hizmetinde bulunacağız ve evlerinde ziyaret edeceğiz. 6 bin 400 öğrenci sayısına takılıp kalmamak lazım. Onların içerisinden 3-4 tanesini kurtardığımız zaman geleceğimizi kurtarmış oluruz. Ben şahsen bu yardımı devletten gören biri olarak, bunu kendime misyon edinmiş biriyim. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde benim kompozisyonum birinci geldi diye Kaymakam beni ödül olarak dershaneye gönderdi. Sonra kendi kendime dedim ki, ‘o Kaymakam bir Deniz kurtardıysa bende on Deniz kurtarmalıyım’ diyerek Kaymakam olmaya karar verdim. Bir insan bir dünya demektir. Tosya’mızın çok güzel çok donanımlı bir devlet hastanesi var. Son zamanlarda yapılan doktor tayinlerine bakıldığında çokda eksiği kalmadığı görülüyor. Hastanemiz genel anlamda iyi bir durumda.”

 

 

Kaymakam Pişkin, ilçe basınının prensipli, nitelikli, ahlaklı ve dürüst çalıştığını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.