Öğrenme Şenliği Programı Vali Yaşar Karadeniz’in Katılı İle Gerçekleştirildi

Öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru bir dönüşümü gerçekleştirme vizyonunda hareketle, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından geniş halk kitlelerini öğrenme fırsatları konusunda bilgilendirmek, meraklandırmak, öğrenmenin ilgi çekici ve eğlenceli olduğunu göstermek, öğrenmenin hayat boyu devam eden bir süreç olduğu konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan ve  İlimizde 2.’si düzenlenen “ Öğrenme Şenliği” Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile gerçekleştirildi.
.
.
Öğrenme Şenliğine ayrıca; Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt,  İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, ilgili kurum müdürleri, okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.
.
.
Eğitim konusunda hem ülke olarak hemde Kastamonu olarak Türkiye geneline baktığımızda iyi durumda olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim diyen Vali Karadeniz; Öğrenme faaliyeti çocuklar ve gençler açısından hayata hazırlanma faaliyetidir. Yetiştiğinde büyüdüğünde kendi ayaklarının üzerinde durabilecek seviyeye gelmeleri içindir ayrıca yetiştiklerinde ülkeye, millete faydalı olabilme, üretebilme yeteneğini kazanma faaliyetidir. Bunun yanında yine toplum içinde yaşarken diğer insanlarla olan ilişkilerini nasıl düzenleyeceklerinin birikimini de büyük ölçüde eğitim faaliyetiyle alırlar. Yetişkinler açısından da öğrenme gerekli çünkü dünya hiçbir zaman aynı dünya olarak kalmıyor devamlı günden güne değişiyor yeni bilgiler üretiliyor ve bu yeni bilgiler hayatta kullanılmak zorunda dolasıyla bizler yetişkinlerde eskimemek adına devamlı öğrenme faaliyetinin içinde olmak durumundayız.  Bugün burada bir yıllık eğitim öğretim dönemi boyunca meslek okullarımızda, halk eğitim merkezlerimizde yapılmış olan çalışmaların ürünlerini göreceğiz. Bunun yanında bazı kamu kurum ve kuruluşlarımızın da öğrenme faaliyetinin içinde yapmış oldukları katkıları da sergide göreceğiz. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki yıl sonunda yapılan bu etkinlikler aslında bizim geleceğe dönük düşüncelerimizde daha fazla ümitlenmemizi sağlıyor. Çünkü yapılan çalışmalar gençlerin yetişmesi açısından özellikle içinde bulunduğumuz bilgi bilim ve teknoloji çağına uygun bir şekilde yetişmeleri açısından çok önemli çalışmaların yapıldığını görüyoruz. Elbette eksikliğimiz mutlaka var daha fazla üstünde durmamız çalışmamız gereken hususlar mutlaka var ama bu konuda hem ülke olarak hemde Kastamonu olarak Türkiye geneline baktığımızda iyi durumda olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Serginin açılmasında bu hale getirilmesinde emeği geçen İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün çalışanlarına, okul idarecilerimize, öğrencilerimize katkı sunan öğretmenlerimize ve velilerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu töreni onurlandırdığınız için sizlere şükranlarımı sunuyor serginizi hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
.
.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda Halk Oyunları Gösterisi ve müzik dinletisi yapıldı.
.
.
Programın sonunda Vali Karadeniz ve protokol tarafından öğrenme şenliği ile ilgili oluşturulan stantlar gezilerek teknik bilgiler alındı.
.
.
Öğrenme Şenliği etkinlik alanı 13.06.2019 tarihe kadar açık kalacak.
.
.
.
.
.
.
.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.