Kastamonu Belediyesi tarafından hazırlanan Şehit Öğretmenler Parkı ve Şehit Öğretmenler Anıtı açılışı Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Şehit Bülent Gider Caddesi ( Tosya yolu üzeri)’nde gerçekleştirildi.

.

.

.

 

Açılışa ayrıca, Garnizon komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Belediye Başkanı Op.Dr.Rahmi Galip Vidinlioğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt,  İlçe Belediye Başkanları, Türk Eğitim Sen. Genel Başkanı Galip Geylan, İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz, kurum müdürleri, Sivil Toplum örgütleri, Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri ile siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

..

 

.

.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasında; “Türk Milleti Anadolu’ya geldiği günden itibaren hemen hemen hiçbir dönemi boş geçirmemişler. Tekrar bizi buradan söküp atmak için ama biz yurt edindiğimiz, vatan edindiğimiz bu topraklarda millet olarak canımız pahasına yaklaşık 1000 yıldır sürdürdüğümüz mücadeleyi bundan sonra da sürdürmekte kararlıyız ve yapılan bu mücadelelerde üstelik görüyoruz ki aynen Osmanlı İmparatorluğunun o parlak olduğu dönemlerinde dahi, yükseliş dönemimde dahi Anadolu’nun içinde isyanlar çıkarılmış. Bildiğiniz bunların en yaygını Celali İsyanları ve bu şekilde bu millete zarar verilmeye çalışılmış. Ama bu badirelerin hepsini milletimiz atlatmasını başarmıştır. Yine bu günde Ülkemiz büyük bir mücadelenin içinde bu mücadelenin adını doğru koymamız gerekiyor. Bu mücadelenin adı kürt sorunu, şu sorunu, bu sorunu değil bu mücadelenin adı emperyalist ülkelerin bölge haritasını yeniden çizme sorunudur ve bizim bugün yürüttüğümüz mücadele de bu haritayı tıpkı 100 yıl öncesi Sevr Antlaşmasıyla çizilmek istenen haritayı yırtıp attığımız gibi onların yeni tasarladığı haritayı da yırtıp atma mücadelesidir ve bu mücadele Doğuda, Güneydoğuda tüm kamu kurum kuruluşlarınca birlikte verilmekte yine Suriye’nin kuzeyinde ve Irak’ın kuzeyinde yürütülen mücadele de bu mücadelenin önemli bir parçasıdır. Çünkü o oluşturulmak istenen harita oraları kapsayacak şekilde planlanıp ve oradan ülkemize zarar verilmek isteniyor. İşte Doğuda, Güneydoğu Anadolu bölgesinde askerimiz, polisimiz, güvenlik koruyucularımız kendilerine yönelik ve o bölge insanına yönelik yapılan silahlı saldırılara karşı amansız bir mücadele veriyorlar. Yine orada görev yapan öğretmenlerimiz, mühendislerimiz, işçilerimiz ve sağlık personelimiz birçok yine kamu görevliside kendi görev alanlarında gerçek anlamda bir vatan mücadelesi veriyorlar. Bu parkımızın ilimize ve şehitlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu vatan için canını seve seve feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yine bu vatan için büyük mücadeleler ortaya koymuş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan Gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”  Şeklinde konuştu..

 

.

.

.

 

 Açılış tören programı, Şehit eğitim çalışanlarının künyelerinin yazılı olduğu anıtın açılması ve dua edilmesi, Şehit eğitim çalışanlarının şehadet bilgilerinin yer aldığı resim sergisinin gezilmesinin ardından sona erdi.

.

 

.

.

 

 

.

.

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

.

.

.

.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.