Türkiye Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Platformu (TAHAP) Kastamonu İl Başkanı Ahmet Tarık Tekçe, üyelerinin 1 torba şekeri KDV dahil 188.5 liradan alacağı müjdesini verdi.


İl Başkanı Tekçe, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Platformu Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu liderliğinde üreticileri bir araya getirdiklerini hatırlattı.


Kurulalı kısa bir süre olmasına rağmen TAHAP Kastamonu il başkanlığı olarak da üreticilerin yoğun ilgi ve alakası ile karşı karşıya kaldıklarını belirten Tekçe, şunları kaydetti:


“ TAHAP olarak Türkiye’de gerçek arı ve arıcı ile büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin sorun ve sıkıntılarına çare bulmak amacıyla önemli çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda, bar üreticisi olan cefakar arıcılarımızın kış aylarında arı kolonilerinin ihtiyacı olan şeker şurubunu elde etmek için ceplerinden önemli bir miktar para çıkmaktaydı. TAHAP olarak bu soruna çare olabilmek amacıyla yoğun bir çalışma gerçekleştirdik. Şeker üreticileri ile yaptığımız görüşmeler sonucu, Türkiye Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Platformu (TAHAP) üyelerinin 50 kiloluk bir torba şekeri KDV dahil 188.5 liradan almasına imkan ve olanak sağladık. Üreticilerimize bir nebze olsun katkı sağlamak amacıyla yaptığımız bu ve benzeri çalışmalar, yoğun bir şekilde devam edecektir. Üyelerimize hayırlı uğurlu olsun. Türkiye Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Platformu Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu başta olmak üzere, emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.”

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.