Türkiye Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Platformu (TAHAP) tarafından, Kastamonu’nun Tosya ilçesinde meydana gelen yangında arıları yanan üreticiye  20 kovan arı hediye edilecek.

Türkiye Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Platformu (TAHAP)  Kastamonu İl Başkanı Ahmet Tarık Tekçe, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçeye bağlı Kilkuyu Köyünde geçtiğimiz günlerde meydana gelen yangında 60 kovan arının, yanarak telef olduğunu hatırlattı.

TAHAP olarak iyi günde, kötü günde her zaman üreticilerin yanında olduklarını belirten Tekçe, şunları kaydetti :

“ Kilkuyu Köyümüzde Enver Yaman’a ait arılıkta, henüz bilinemeyen bir nedenden dolayı yangın meydana gelmişti. Yangında 60 kovan arı canlı canlı yanarak telef olmuştu. TAHAP Kastamonu İl yönetimi olarak  üzücü olayın meydana geldiği gün hemen Kilkuyu Köyünde Enver Yaman’ı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Aynı gün, Türkiye Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Platformu Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu da telefon ile Enver Yaman’ı arayarak,  geçmiş olsun dileklerini iletti ve kendisine 20 kovan arı  hediye edeceklerini söyledi. Bu şekilde üreticimize destek olmaya çalıştık. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın inşallah.”

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.