Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Ankara’da Bir Dizi Ziyaretlerde Bulundu

SPONSORLU BAĞLANTILAR

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin Ankara’da Dipsiz Göl, doktor, Kösen Çayırı ve Tosya Sarıkılçık Pirinci gibi önemli konuları yetkililerle masaya yatırdı.

.
Ankara’da yaptığı temaslar sırasında ilk olarak Kastamonu Milletvekilleri Metin Çelik ve Murat Demir’i makamlarında ziyaret eden Başkan Şahin, Tosya Devlet Hastanesi ile ilgili olarak doktor konusunu ve Dipsiz göl mesire alanının son zamanlarda bakımsızlıktan dolayı sahipsiz kaldığını dile getirdi. Tosya’nın turizm değerleri arasında ilk sırayı alan ve yıllar önce yüzlerce aracın muhtelif kentlerden gelerek vatandaşların piknik yaptığı Dipsiz Göl Milli Parkı’nın günümüzde ilgisizlik nedeniyle olumsuzluklarla mücadele ettiğini vurgulayan Başkan Kazım Şahin, konunun üzerine gidilmesi gerektiğine dikkat çekti.

.
Tosya Sarıkılçık Pirinci’ne mahreç ve coğrafi işaret alınması için yapılan başvurunun ardından gelinen noktayı değerlendirmek üzere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tohumculuk Daire Başkanı Mehmet Sığırcı ile görüşen Başkan Şahin, hemşerilerimiz Gıda tarım ve Hayvancılık Bakanı Özel Kalem Müdürü Rıfat Kayaoğlu ile Maliye Bakanı Özel Kalem Müdürü Mücahit Civriz’i ziyaret etti.

.
Geçtiğimiz Çarşamba gürü Tosya’ya dönen Başkan Şahin ayağının tozuyla Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ve Milli Parklar Kastamonu Şube Şefliğinde, Milli Parklar Tosya Şube Şefi Derya Kayacı ve Çifter Köyü Muhtarı Ekrem Eski ile birlikte Dipsiz Göl Mesire alanının dünü, bugünü ve yarınını masaya yatırarak önümüzdeki süreçte Dipsiz Göl’deki olumsuzlukların giderilmesi için yol haritası belirlendiğini belirtti. Ayrıca geçtiğimiz dönemde 4 milyon liralık bir yatırımla yükseltilerek yeniden hizmete açılan Kösen Çayırı Gölet ve çevresinin Milli Parklar bünyesine alınması noktasında yapılan çalışmalar masaya yatırılarak yetkililer tarafından alan ve harita çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu kaydedildi. Kösen Çayırı Göleti’inin eşsiz bir doğal güzelliğe sahip olduğunu vurgulayan Başkan Şahin görüşmeler sırasında buranın daha sonraki süreçte Tosya Belediyesi’ne devredilerek mesire alanı olarak kullanımı konusunun yetkililere aktarıldığını kaydetti.

.

.

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF : Tosya Belediye Basın Bürosu Mustafa Kürşat Bazlamatçı 

.

Haber metni ve fotoğraflar, Tosya Belediye Basın Bürosundan, Mustafa Kürşat Bazlamatçı (kursat87_tk@hotmail.com) mail adresinden, sitemizde yayınlanması için sitemizin mail adresi olan kastamonumedyagrup@hotmail.com’a 20.10.2016 (Per) 12:21 ’de gönderilmiştir.

.

SPONSORLU BAĞLANTILAR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.