Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla, şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verdi.

 

Özel bir restoranda düzenlenen yemekte konuşan Başkan Şahin, Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünü kutlamanın haklı gururu ve heyecanı içerisinde olduklarını söyledi.

 

Çanakkale Zaferi uğruna çok ağır bedel ödendiğini belirten Şahin, şunları kaydetti :

“ Yüzbinlerce şehit ve gazimizin kanlarıyla kazanılmış ve cihanı hayrete düşüren bir iman ve kahramanlık abidesidir Çanakkale Zaferi. Bu kutsal vatan bize, şehitlerimizin armağanıdır. Bugün bu topraklarda birlik ve beraberlik içinde bağımsız yaşıyorsak, al bayrağımız göklerde özgürce dalgalanıyorsa, bunu aziz şehitlerimize borçluyuz. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla suladıkları ve bizlere emanet ettikleri bu toprakları korumak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da içerde ve dışarda mücadelemiz devam edecektir. Bu duygularla, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de şükranla anıyor, gazilerimize sağlık ve esenlikler temenni ediyorum.”

 

 

Yemeğe, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Cenk Demir, Tosya İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Özgün Yapağı, protokol üyeleri, gaziler ve şehit yakınları  katıldı.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.