Tosya Belediyesinde, İŞKUR Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında çalışan kaldırım ustası kadınlar Tosya’nın sokak ve caddelerini yeniden inşa ediyor.

 

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tosya’nın sokaklarına, caddelerine, yaya kaldırımlarına ve parklarına kadın elinin değdiğini söyledi.

 

Kadınların, İŞKUR TYÇP programı kapsamında 9 aydır Tosya’yı imar ve inşa ettiklerini belirten Şahin, şunları kaydetti :

 

“ Kadın kardeşlerimizle birlikte bu günlerde Aşağıpınar Millet Kıraathanesi’nin inşaatını tamamlamaya gayret ediyoruz. Yaya kaldırımları, yürüyüş parkurları ile birlikte inşaatın neredeyse yüzde 70’i tamamlanmış durumda. Çevre düzenlemesi, peyzajı ve ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor. Havuzda, fıskiye ve kaplama çalışmalarımız devam ediyor. Diğer taraftan da çevreyi ve yaya kaldırımlarını yeniden inşa ediyoruz. Bu çalışmalarda Belediyemizin, daimi işçileri, memurları ve teknik heyetiyle beraber ifade ettiğim gibi, TYÇP kapsamında hanım kardeşlerimiz de başından beri emek veriyor. Hep birlikte Tosya’mızı daha yaşanılabilir ve yaşlanılabilir bir kent haline getireceğiz”

 

 

Kadın kaldırım ustalarından Seher Kıraç ise, Tosya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde 6 aydır çalıştığını belirterek,” Tosya’mızın sokaklarını güzelleştirmek için elimizden geleni yapıyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

 

Bir diğer kadın kaldırım ustası da, “Tosya’mızın sokaklarına bayan eli değince güzelleşti. Daha da güzelleşmeye devam edecek inşallah biz işe devam edersek.” dedi.

 

Kadın Kaldırım Ustaları, Tosya’nın Sokaklarını Güzelleştiriyor.www.tosyagazetesi.com – www.tosyahaberi.com – www.haber37.gen.tr Ve www.kastamonuhaberi.com Haber Sitelerimizi Ziyaret Ederek Haberi Okumak Veya Videosunu İzlemek İçin Lütfen Aşağıdaki Linklere Tıklayınız.http://www.haber37.gen.tr/kadinlar-9-aydir-tosyayi-imar-ve-insa-ediyor.htmlhttp://www.tosyahaberi.com/kadin-kaldirim-ustalari-tosyanin-sokaklarini-guzellestiriyor/http://tosyagazetesi.com/tosya-sokaklari-kadin-eli-degdikce-guzellesti-7170.htmlhttp://www.kastamonuhaberi.com/tosya-belediye-baskani-kazim-sahin-tosyanin-sokaklarina-caddelerine-yaya-kaldirimlarina-ve-parklarina-kadin-eli-degdi.html

Mehmet Ulusoylar paylaştı: 6 Aralık 2018 Perşembe

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.