Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil: Temiz Bir Toplum, Temiz Bir Çevreyle Olur

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, sosyal sorumluk projesi kapsamında, ilçe genelinde personeliyle birlikte temizlik yaptı.

 

Başkan Kavaklıgil, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tosya Belediye Başkanlığı olarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Üçoluklar Mesire Alanı’ndan başlayarak Yunus Emre Mahallesi’ne kadar çevre temizliği çalışması yapacaklarını söyledi.

 

Amaçlarının çöpleri toplamaktan ziyade atmamaya ve çevre kirliliğine ortak olmamaya insanları davet etmek olduğunu belirten Kavaklıgil, şunları kaydetti:

 

“ Umarım güzel bir farkındalık olur. Gelecek nesillere, çocuklarımıza ve ailelerimize örnek teşkil edecek bir çalışma olacağı kanaatindeyiz. Temiz bir toplum, temiz bir çevreyle olur. O yüzden çevremizi temiz tutmamız gerekiyor. Memleketimizde temizlik işleri müdürlüğümüz var ama, onlara da vatandaşlarımızın duyarlı olması halinde daha temiz çevreyi sunma imkanı sağlayacağız. O yüzden Allah nasip ederse, bizde bu farkındalığı memleketimizin içerisinde oluşturmaya çalışıyoruz. İnşallah hayırlı olur. Güzel olacağı kanaatindeyim. Burada sadece sosyal sorumluluk projesinden ziyade, belediye personeli burada bir biriyle muhabbet ediyor. Sohbet ediyor. Sadece bir noktaya odaklı bakmamak lazım. Kaynaşmayı da sağlıyor. Kaynaşmanın fazla olduğu, insanların bir birini sevdiği yerde, hizmet daha rahat yürür ve rahat gerçekleşir. “

 

Başkan Kavaklıgil, daha sonra belirli aralıklarla ve daha geniş katılımlı olarak bu tür etkinlikleri organize edeceklerini sözlerine ekledi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.