Anadolu Konfederasyonu, KırmızıTürk Ajans ve Medya Sesi iş birliğinde, çeşitli kategorilerde Türkiye genelinde düzenlenen ankete katılanların oylarıyla belirlenen isimlere verilen “Başkent Ödülleri” sahiplerini buldu.

 

Tosya Belediyesi, “ Üreten Belediye” kapsamında ödüle layık görüldü. Ödül, düzenlenen törenle Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin’e takdim edildi.

 

Türkiye’nin dört bir yanından çeşitli sivil toplum örgütü üyeleri, medya temsilcileri, iş adamları ve siyasetçilerin katıldığı,  “Başkent Ödülleri” töreninde konuşan Başkan Şahin, Belediye olarak Tosyalılarla ele ele vererek yaptıkları çalışmaların ödüle layık görülmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Ödülü tüm Tosyalılar  adına aldığını belirten Şahin, şunları kaydetti: ” Tosya’mız, sanayiden tarıma kadar hemen hemen her alanda kendi kendine yeten bir şehir. Çalışkan ve üretken hemşerilerimize layık olabilmek için ekip arkadaşlarımızla birlikte sadece  günü değil, geleceği de planlayarak çalışmalar yapıyoruz. Bir yandan vatandaş merkezli çalışmalarımızı yaparken  diğer yandan sürdürülebilir bir başarı için  Belediyemiz ekipmanlarını yenileyerek çağa uygun hale getirdik. Her zaman üretim projelerine ağırlık verdik. Artık projelerimizi kendimiz yapıyoruz. Sıcak asfalttan satih kaplamaya, taş ocağından, kum tesislerine kadar alt yapı ve üst yapının tüm malzemelerini kendi tesislerimizde kendimiz  üreterek kendi projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Belediye olarak ürettiklerimizi çevre il ve ilçelere de satarak katma değer sağlıyoruz. Belediyemize gelir temin ediyoruz. Modernliğin yanında işlevselliğini de sağladığımız Belediyemizin başarısını ödüle layık gören jüri üyelerine çok teşekkür ediyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.”

 

Şahin, Tosya’nın yaşam kalitesini daha da yükseltmek için planladıkları projeleri, tek tek hayata geçirmek için çalışmaların aralıksız sürdüğünü sözlerine ekledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.