Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, saygı duruşunda bulunulmasının ardından  İstiklal Marşı okundu.

.

.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, törende yaptığı konuşmada, göreve geldikten sonra herkese eşit mesafede hizmet üretmeye gayret ettiklerini söyledi.

.

.

Öz kaynaklar  ve hibelerle temin etmiş oldukları araçları, şehrin ihtiyaçları doğrultusunda kullanmak üzere hizmete sunduklarını belirten Kavaklıgil, şunları kaydetti:

.

.

“Rabbime binlerce kez şükrediyorum ki, bu kısa vadede  öz kaynaklarımızla ve hibelerle temin etmiş olduğumuz araçlarımızı, şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda kullanmak üzere bu gün sizlerle buluşturduk. Biz dedik ki, Allah rızası göstererek, garibanına ve yetimine sahip çıkarak, adaletli davranarak şehrimizi yöneteceğiz. Elhamdülillah 11 ay boyunca şehrimizde hangi siyasi parti mensubu olursa olsun, hangi kurum ve kuruluşa üye olursa olsun Tosya Belediye Başkanlığınca derdi dinlenmiş, derdine çözüm bulmak için mesai harcanmıştır. Bu süreçte, çalışma arkadaşlarıma ve ekibime de şükranlarımı sunuyorum.  Yeni araçlarımız hakkında da bilgi vermek isterim.  BMC Pro kamyon, hem kar küremede hemde tuzlamada kullanılacak. Yaz aylarında  ise aracımız damperli kamyon şeklinde kullanılacak. İki tane 2016 model  4×4 pikabımız var. Sağ olsun Kastamonu Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu, Tosya Belediye Başkanlığımıza çift kabinli transit hediye etti.  Bunlarla birlikte, soğutuculu et taşıma aracı ve çöp kamyonu ile 220 adet çöp konteynerini şehrimize kazandırdık. Biz çalışırken, acele etmeden, ayakları yere basarak hizmet anlayışıyla memleketimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu başarı, Tosya Belediye Başkanlığı vesilesiyle sizlerindir. Rabbim hepinizden ayrı ayrı razı olsun. Evladınıza sahip çıkmaya devam edin, bizimde bu güzel memleketimize her an sahip çıkacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.”

 

.

.

MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın da törende yaptığı konuşmada, “Sizlerin desteği, Cenap’ı Allan’ın takdiriyle 31 Mart Seçimlerinde, sizin evladınız 29 yaşında ter temiz orman mühendisi, siz sahip çıktınız bu günde kendisine huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Bu kısa vadede, gece gündüz çalışarak Tosya’mıza hizmet etmeye gayret ediyor. İnşallah bundan sonrada, yedi yirmi dört hizmet edecek.” dedi.

.

.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin ise, “Bu gün burada, Tosya Belediyemizin hizmete sokmakta olduğu 7 yeni aracımızın açılış töreni için toplandık. Evveliyatta, Tosya Belediye Başkanımız ve çalışma ekibi ile bu araçların hizmete sokulması noktasında karar alma süreçlerinde ve mekanizmalarında imzası olan herkesi tebrik ediyorum. Bu araçların, kazasız belasız güzel günlerde, siz Tosyalı hemşehrilerime güzel ve hayırlı  hizmetlerde bulunmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

 

.

.

Törene, Kastamonu Belediye Başkanı Dr. Galip Vidinlioğlu, ilçe belediye başkanları, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

.

.

Tosya Müftüsü Halil İbrahim Sabırlı’nın yaptığı duanın ardından, kurban kesimiyle, araçlar hizmete alındı.

 

.

.

.

.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.