Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin başkanlığında, şehit yakınları ve Kıbrıs Gazilerinden oluşan Tosya heyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ı makamında ziyaret etti.

 

 

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, burada yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “ Ben öncelikle teşekkür ederim. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 35’inci Kuruluş Yıl Dönümünü Kutluyoruz. Bizim için önemli olan bir günde bizlerle birlikte olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Bizim o günlerden bu günlere göstermiş olduğumuz gelişimi bire bir göreceksiniz ve yaşayacaksınız. Biz gelişmeye ve ilerlemeye devam ediyoruz. “ diye konuştu.

 

 

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin ise yaptığı konuşmada, şehit yakınları ve Kıbrıs Gazilerinden oluşan bir heyetle Kıbrıs’ı ziyaret ettiklerini söyledi.

 

 

Kaymakam Deniz Pişkin, konuşmasında şunları kaydetti : “ Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 35’inci Kuruluş Yıl Dönümü Kutlama Programına iştirak ederek, buradaki soydaşlarımızın ve kardeşlerimizin bu mutlu gününü yaşamak ve paylaşmak adına buraya gelmiş bulunuyoruz. Bu vesileyle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyetiyle birlikte, sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamasını temenni ediyoruz. Bu uğurda hayatını kaybetmiş bütün şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet niyaz ediyoruz. Gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyoruz. Bu yoğun günde, bizleri kabul ettiğiniz ve zaman ayırdığınız için şükran duygularımızı ifade ediyorum. Kastamonu ve Tosyalı hemşehrilerimizin sizlere selam ve saygılarını iletmek istiyorum.”

 

 

Konuşmaların ardından Kaymakam Deniz Pişkin, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’a, içinde Kastamonu’nun yöresel ürünlerinin yer aldığı hediye paketi takdim etti.

Meclis Başkanı da Kaymakam Deniz Pişkin’e ziyaretlerinin anısına bir plaket verdi. Hatıra fotoğrafı çekiminin ardından ziyaret sona erdi.

 

 

Heyette, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, Muharip Gaziler Derneği Kastamonu Şube Başkan Yardımcısı Hüseyin Mahmutoğlu, Tosyalı Şehit Mustafa Kasar’ın yakını Emekli Piyade Yarbay Mehmet Dalar, Kıbrıs Şehidi Engin Abay’ın Babası Rahmi Abay, Kıbrıs Gazileri Çaybaşı Köyünden Arif Çiftçi ve Gökomuz Köyünden Ahmet Kaşıkçı ile Kıbrıs Gazisi Ahmet Sipahioğlu’nun yanı sıra, KKTC Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği Genel Başkanı Gürsel Benan ve dernek üyeleri yer aldı.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.