Uluslararası D-100 kara yolunun Kastamonu’nun Tosya ilçesi sınırları içerisinde kalan bölümünde yapılan trafik uygulamasında, araçlarda yolculuk eden çocuklara, kırmızı düdük ile trafik karnesi verildi.

 

 

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Sapaca köyü mevkisinde trafik denetimi yapan polis ve jandarma trafik ekiplerini ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Uygulama sırasında kontrol için durdurulan araçlardaki sürücülerle sohbet eden Kaymakam Pişkin, sürücüleri trafik kurallarına uymaları ve emniyet kemeri takmaları konusunda uyardı, araçta bulunan çocuklara kırmızı düdük ile trafik karnesi verdi.

 

 

Pişkin, gazetecilere yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığının Türkiye’nin her tarafında, trafik tedbirleri ve trafik farkındalığıyla ilgili yürüttüğü yoğun çalışmalara bayram münasebetiyle daha da büyük bir ivme kazandırdığını söyledi.

 

Tosya’nın, D-100 kara yolunun trafik yoğunluğunun en yüksek olduğu ilçelerden bir tanesi olduğunu belirten Pişkin,” İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda bütün kolluk birim amirleri, valiler, kaymakamlar, ilçe emniyet müdürleri ve ilçe jandarma komutanları sahada yapılan trafik denetlemeleri ve uygulamalarına nezaret etmek, hem personelin bu konudaki denetimini sağlamak, hemde bu uygulamaların sağlıklı ve sonuca varır şekilde yapılabilmesini yerinde görmek adına sahada olmaları isteniyor. Bugün bize ilçe sınırları içerisinde uygulama noktamızda yapılmakta olan trafik denetleme hizmetlerini yerinde görmek için kolluk görevlilerimize eşlik ediyoruz.” dedi

 

 

Pişkin, yolculara hayırlı yolculuklar dileyerek, bayramlarını kutladıklarını kaydederek, şunları dile getirdi:

” Trafik güvenliği noktasında kendilerine bir takım hatırlatmalarda bulunuyoruz. Özellikle emniyet kemeri ve cep telefonu konusunda hassasiyet göstermelerini istiyoruz. Kendilerine, daha önce başlatılmış kampanyaları için hazırlanmış el broşürlerini dağıtıyoruz. 2019 yılı, yaya öncelikli trafik yılı ilan edildi İç İşleri Bakanlığımız tarafından. Öncelik yayanın, öncelik hayatın, kırmızı düdük, bu yolda hep birlikteyiz ve son olarak bayram münasebetiyle karnemi dolduruyorum, trafiğe güvenle çıkıyorum uygulamalarını birebir sürücülerimizle paylaşma fırsatı buluyoruz. Bu uygulamalar, hem bayram öncesi hemde bayram sonrasını kapsayacak şekilde yoğun bir şekilde devam edecek. 9 günlük bayram tatili içerisinde uygulamaların amacı, insanlarımızın bayrama giderken, bir acıya, hüzne, üzüntüye, faciaya gitmemeleri. Herkesin sağ salim şekilde, vatanına, yuvasına, işyerine kavuşmasını sağlamak. Bu anlamda bayramların, bayram tadında kutlanmasını sağlamak. Şimdiden bütün sürücülerimize, seyir halindeki kardeşlerimize, hayırlı yolculuklar diliyorum. Hepsinin bayramlarını kutluyorum. Sahada görevi başında olan bütün güvenlik görevlilerimize, trafik birimlerimize hepsine çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum.”

 

 

Denetlemelerde, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Cenk Demir, Tosya Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Özgün Yapağı da hazır bulundu.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.