Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, ilçede göreve başladıktan  sonra başlattığı projelerden biri olan “Okuyan Bir Tosya Hayalim Var” projesi kapsamında topyekun Tosya  birlikte kitap okudu.

 

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen kitap okuma etkinliği Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’in konuşmasıyla başladı.

 

 

 

Kaymakam Pişkin,” Tosya’da başlatmış olduğumuz bir kampanya var. Bu kampanyanın adı, “Kütüphanesiz Okul, Kitapsız Öğrenci Kalmasın” kampanyasıydı. Amacımız, kütüphanesi bulunmayan 16 okulumuza kütüphane kazandırmaktı. Bu anlamda başlattığımız yardım kampanyası, özellikle siz Tosyalı kardeşlerimin nezlinde büyük bir itibar gördü. Ulusal basında yayınlamasından sonra da, Türkiye’nin dört bir yanından destek geldi. Bu vesileyle bu kampanyaya destek olan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 

Kampanyanın ilk meyvesini, Şehit Er Murat Çökmez İlkokulu’nda aldıklarını belirten Pişkin, şunları dile getirdi; ”Kütüphanesi olmayan bu okulumuza,yine başka bir Tosyalı şehidimiz Hilmi Şekerci’nin ismini vererek kütüphane kurduk ve bu kütüphanenin bütün masraflarını bağışlarla elde ettiğimiz hesaptan karşılandık. İkincisi ve üçüncüsü için çalışıyoruz. Tabii şunun da farkında olmamız gerekiyor. Tek başına kütüphane, tek başına kitap bir anlam ifade etmiyor. Kütüphane ve kitaplar, okurlarıyla buluşunca, öğrencilerin elinde olunca, kitapseverlerin elinde olunca bir anlam kazanıyor. Bu kampanya ile birlikte birde, “Okuyan Bir Tosya Hayalim Var” sloganıyla başlattığımız okuma kampanyası var. Bu kapmaya kapsamına okullarımızda öğrencilerimizle haftanın belirli günleri özellikle sabah saatlerinde okumalar yapıyoruz. Aynı zamanda evlerde okumalar yapıyoruz. Aileleri bu sürece dahil etmek için.”

 

 

 

Kaymakam Pişkin, Kahvehanelerde ve halk eğitim kursiyerleriyle okumalar yaptıklarını kaydederek,” Bu günde burada siz değerli Tosyalı kardeşlerimle topyekun Tosya olarak başka bir okuma daha yapacağız. Okuyan Bir Tosya Hayalim Var sloganını, şahsımın başlatmış olduğu bu kampanyayı bir hayal olmaktan çıkartıp, gerçekliğe kavuşturmak adına buradaki varlığınıza sonsuz teşekkür ediyorum. Öyle anlaşılıyor ki okuyan bir Tosya hayali, bir Kaymakamın hayali değil topyekun bir ilçenin, topyekun bir Tosya’nın hayali olmuş. Bu gün burada bu topluluk içerisinde Tosya’nın tamamına ait insanlar var. Bu şunu gösteriyor. Aslında bir elin parmakları gibi, sırası geldiğinde bu parmaklar bir yumruk gibi kenetlenip biz buradayız diyebiliyor ve varlığını ortaya koyabiliyor. Tıpkı 15 Temmuz gecesinde yaptığınız gibi. Hepinize şükranlarımı sunuyorum. Sevgiyle saygıyla selamlıyorum. “ diye konuştu.

 

 

 

 

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, konuşmasının ardından, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Kazım Ejder, Tosya Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Özgün Yapağı, AK Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi, protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlarla birlikte yarım saat kitap okudu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.