Kastamonu 15’inci Karayolları Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan’ı ziyaret ettik. Kurumlarının ilçemizdeki çalışma alanına giren birtakım sorun ve işlerle ilgili kendisiyle değerlendirmelerde bulunduk.

 

 

-YAPRAKLI KAVŞAĞI BU SENE BİTİRİLECEK

✅ Uzun zamandır bekleyen Yapraklı Kavşağı’ndaki çalışmalar, Kurban Bayramı sonrasında hızlanacak. Kavşağın bu yıl içerisinde tamamen bitirilmesi ve hizmete açılması planlanıyor. Çalışmaların hız kazanacağı süreçte, Yapraklı Kavşağı’nda yine yolun karşı tarafına geçişler kısa süreliğine imkansız hale geleceği için, vatandaşlarımızın bu durumu anlayışla karşılayacağını umuyorum.

 

 

-TOSYA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ DOĞALGAZA KAVUŞACAK

✅ Tosya Organize Sanayi Bölgemizi doğalgaza kavuşturmak için yaptığımız çalışmalar Karayolları Bölge Müdürlüğünden alacağımız izinle mümkün olacağından, Sayın Bölge Müdürümüzden bizlere bu konuda yardımcı olmaları ricasında bulunduk. Önümüzdeki günlerde ilgili kurumdan gelecek yetkililerle birlikte yerinde yapacağımız incelemeler sonucu inşallah bu engeli de aşıp organize sanayi bölgemizi doğalgaza kavuşturmuş olacağız. Bölgemize yeni yatırım yapacak tekstil sektörü temsilcilerinin doğalgazı çok önemsediklerini biliyoruz. Yatırımcılarımızı memnun etmek, yeni iş kollarını ve yatırımları teşvik etmek adına Organize Sanayi Bölgemizi cazibeli hale getirme yönündeki gayretlerimiz sürecek.

 

 

-TOSYA OSB KAVŞAĞINA YAPILAN ÜST GEÇİT BU AY HİZMETE AÇILACAK

✅ Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapılmakta olan ve bittiğinde Organize Sanayi Bölgemize giriş ve çıkışları kolaylaştıracak, trafik kazalarının sıklıkla yaşandığı Doğan Tuğla ve OSB arasındaki sıkıntılı kavşağı tamamen bay-pas edecek üst geçit çalışmaları hakkında son durumu değerlendirdik. Bu üst geçit de inşallah çok kısa bir zamanda, büyük ihtimalle bu ay içerisinde hizmete girecek. İlçemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

 

 

Sayın Bölge Müdürümüze, dile getirdiğimiz sorun ve taleplerimizin çözümüne vermiş olduğu destekten dolayı çok teşekkür ediyorum.

 

 

.

Haber metni ve fotoğraflar Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin’in Facebook sayfasından alınarak sitemizde yayınlanmıştır.

 

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.