Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Türk Polis Teşkilatının 174’üncü kuruluş yıl dönümü nedeniyle, ilçede görev yapan polisler onuruna yemek verdi.

 

 

Doğramacı Otel’de  düzenlenen yemekte konuşan Kaymakam Pişkin, Tosya İlçe Emniyet Müdürlüğü teşkilatının, mesai mefhumu gözetmeksizin yaptığı özverili  çalışmalar sayesinde Tosya’da  huzur ve güven  ortamının sağlandığını söyledi.

 

 

İlçedeki bu ortamın kalıcı olması için çalışmaların aynı kararlılıkla sürdürüleceğini belirten Pişkin, şunları kaydetti:

 

 

”  Sizler, her Türk vatandaşı için çok önemli bir görevi ifa ediyorsunuz ama özellikle bizler için mülki idare amirleri için çok daha değerlisiniz. Çünkü bizim burada bulunma sebebimizin en temel nedenleri  emniyet, asayiş, kamu düzeni, barış ve huzur ortamının tesis edilmesi ve sürdürülebilir  olması. Bizim en önemli önceliğimiz olan kamu düzeninin tesis edilmesi, barış ve huzur ortamının sabit kılınması adına, bizlerin sahadaki , eli, kolu, gözü, ayağı kısacası her şeyi sizlersiniz. Ben bir mülki idare amiri olarak, sahada ki polisim ne kadar güçlü ise makamımda o kadar güçlü bir amir olabilirim. Siz sahada ne kadar güçsüz ve etkisizseniz, bende o kadar güçsüz ve zayıf bir yönetici profili ortaya koyabilirim. O yüzden, kırsalda jandarma, şehir merkezinde ise polis  bizler için çok değerlidir. Sadece mesleki sorunlarla ilgili değil, her birinizin yardımımın dokunabileceğini düşündüğünüz, Kaymakam beye söylersek, mutlaka çözüm üretebilir dediğiniz her ne sorununuz ve sıkıntınız olursa olsun kapım sizlere her zaman açık, bunu bilmenizi istiyorum. Uyumlu ve başarılı çalışmalar sonucu ilçede iyi bir seviye yakaladık. Bunda her birinizin çok büyük emeği var. Her birinize bu  yüzden ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu vesileyle, Türk Polis Teşkilatının 174’üncü kuruluş yıl dönümünü bir kez daha kutluyorum.”

 

 

Kaymakam Deniz Pişkin tarafından özel olarak hazırlattırılan pastanın kesilmesinin ardından  canlı müzikle eşliğinde hoşça vakit geçirilen yemeğe, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Cenk Demir, Tosya Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Özgün Yapağı, ilçede görev yapan polisler ve bekçiler  katıldı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.