Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin Mahmutoğlu Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’e teşekkür plaketi takdim etti.

 

Makamında gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Pişkin, görev yaptığı yerlerde, şehit yakınları ve gazilerin öncelikli hedef kitlesi olduğunu söyledi.

 

Şehit yakınları ve gazilerin memnuniyeti ve mutluluğunun kendisi için diğer işlerden çok daha elzem ve öncelikli olduğunu belirten Pişkin, şunları kaydetti:

“ Siz sadece Kastamonu’da ki şehit ailelerimizin yada gazilerimizin değil, bütün Türk milletinin şerefini, gururunu ve onurunu temsil ediyorsunuz. Şehitler ve gaziler başımızın tacıdır. Bu ülke onların canları, onların ödediği bedeller ve onların akıttığı kanlar üzerinde yeşererek yaşamaktadır. Hepimiz bunun bilincindeyiz. Gururlu, onurlu ve şerefli bir millet olarak yaşamanın yolu, gazilerimize ve şehit yakınlarımıza göstermiş olduğumuz ilgi ve alakayla yakından ilişkilidir. Tosya Asri Mezarlığı dışında 3 yerde daha şehitliğimiz var. Kilkuyu köyünde bulunan şehitliğimiz yeni olduğu için aile yenilenmesini talep etmedi. ‘Gayet iyi durumda bir şey istemiyoruz’ dediler. Kösen ve Çaybaşı köylerinde bulunan şehitliklerimizi ise yeniledik. Ben fırsat buldukça, illa da özel günleri beklemeksizin gazilerimiz ve şehit yakınlarımızla bir araya geliyorum. Bizim bundan daha önemli ve öncelikli bir işimiz olamaz. “

 

Kaymakam Pişkin, Bu ülke için gerçekten bedel ödeyen insanların şehitler ve gaziler olduğuna vurgu yaparak,” Bizlerde onların ödediği bu bedele layık olmalı ve onu yüceltmeliyiz. Gazilerimizin kimisi bacağını bırakmış, kimisi kolunu bırakmış, kimisi gözünü bırakmış. Şehit yakınlarımız, canlarını, evlatlarını ve yakınlarını bırakmışlar. Bundan daha yüce gönüllülük olabilir mi. Bu vatan için daha başka ne yapılabilir. Onların yaptıklarının yanında bizim yaptıklarımız hem görevimiz hemde insan olarak vicdani sorumluluğumuz. Her halükarda ve her fırsatta devletimizin bütün imkanlarını sizler için seferber etmekten ben çok mutlu ve memnun oluyorum. Burada olduğum sürece inşallah bu tür faaliyetlere devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu ise “Şehit yakınları ve gazilerimizle yakından ilgilenerek onların sorun ve isteklerine her zaman öncelik tanıyorsunuz. Tosya’da bulunan şehitliklerin yenilenmesine çok büyük katkı sunarak, onları şehitlerimize yakışır bir hale getirdiniz. Yağcılar köyünde ikamet eden Kıbrıs Gazisi Mahmut Türkoğlu’na devlet millet ele ele verilerek yapılan eve yine çok büyük destekleriniz oldu. Geçtiğimiz günlerde Tosya’daki şehit yakınlarımız ve gazilerimiz için Çanakkale gezisi düzenlediniz. Görev yaptığınız yerlerde şehit yakınları ile gazilere olan yakınlığınızı biliyorduk . Bu Tosya’da zirveye çıkmış oldu. Tosya’yı hep gıptayla takip ediyoruz. Bir gazi olarak hem şahsım adına hemde derneğimiz adına size şükranlarımızı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

 

Plaket takdiminin ardından, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin ve beraberindekilerle birlikte Tosya Asri mezarlığında bulunan şehitliği ziyaret ederek dua ettiler.

Ziyarette, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Savaş, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tosya Şubesi Başkanı Galip Yaman ve gaziler  yer aldı.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.