Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ilçede 65 yaş üstü vatandaşların alışveriş, fatura ödeme, maaş çekimi,  ilaç alımı ve diğer  ihtiyaçlarını karşılamak için çalışan Vefa Sosyal Destek Grubu üyelerine teşekkür etti.

.

.

Kaymakam Pişkin, Tosya Hükümet Konağı önünde Tosya Vefa Sosyal Destek Grubu üyeleriyle bir araya geldi.

.

.

Pişkin, burada yaptığı konuşmada, 150 kişiden oluşan Vefa Sosyal Destek Grubunda bulunan herkesin, elini taşın altına koyma ve sorumluluk alma noktasında tereddütte bulunmadığını söyledi.

.

.

Bütün çalışma arkadaşlarına teşekkür eden Pişkin, şunları kaydetti :

.

.

“ Hiç kimse vazifeden ve görevden kaçmadı. Hep birlikte, bu virüs illetinin üstesinden gelebilmek için, el birliği, iş birliği ve gönül birliği yaptığımızın en güzel tablosu, bu tabloydu. Adı olan ama fiziken  bir türlü bir araya gelemeyen,  Tosya Vefa Sosyal Destek Grubunu bu vesileyle  toplamış olmak istedim.  Kalabalık mekanda bir araya gelmek, belki bir kahvaltı yapmak, şu şartlarda pek mümkün değil ama inşallah tehlike geçtikten sonra, hep birlikte bir yerde bir araya gelir kahvaltıda yaparız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kurumlarımızın başlarında bulunan sorumlularına da şükranlarımı iletiyorum. Allah kolaylık versin.”

.

.

Pişkin, 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı bulunan kişilerle yardıma muhtaç ailelerden gelen 5 bin 475 talebin Tosya Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılandığını sözlerine ekledi.

.

.

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil ise, “ Emek veren herkesten Allah razı olsun. Çünkü bu insanların zorla yapabileceği bir şey değil. Bir çok insanın hayati tehlikesinin bulunmasına rağmen bu ekibin içerisinde yer alması da bu memlekette yaşayan insanların ne kadar yardım sever olduğunun, memleketine ve milletine her koşul ve şartta yardım edebileceğinin bir göstergesi. Bu açıdan da mutluyuz. Bu ekip içerisinde bulunan bütün paydaşlara teşekkür ediyorum. Rabbim inşallah en kısa sürede bu belayı def etmemize vesile kılar da, daha güzel günlerde hep birlikte daha güzel ortamlarda buluşmayı nasip eder.” diye konuştu.

.

.

.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.