Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, yiyecekleri kar altında kalan sokak hayvanlarını da unutmadı.

 

Kaymakam Pişkin, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce bu bölgede bulunan hayvan barınağının yakılması üzerine, Tosya Kaymakamlığı tarafından Ilgaz Dağı eteklerine yeni barınakların yerleştirildiğini hatırlattı.

 

Doğal su kaynağının olması nedeniyle bu bölgede oldukça fazla hayvan popülasyonunun olduğunu belirten Pişkin, şunları kaydetti :

 

“Allah’ın bir eseri olan bu hayvanları ben insanların sesiz dostları olarak görüyorum. Mevsim şartlarının ağırlaşmasıyla birlikte, bir yandan soğukla bir yandan da açlıkla mücadele eden dostlarımızı sahipsiz bırakmayalım. Tabiattaki doğal dengeyi korumak için özellikle de kış şartlarında yiyecek bulamayan sokak hayvanlarını düzenli olarak beslemek ve onların hayatta kalmalarına yardımcı olmak adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Onların da can taşıdığını unutmadan, vatandaşlarımızın bireysel olarak da bu konuda duyarlılık göstermesini, hazır mama alarak veya sofralarından arta kalan ekmekleri ve yemekleri çöpe atmak yerine sokak hayvanlarına vermelerinin özellikle kış günlerinde çok büyük önem arz ettiğini belirtmek isterim.”

 

Pişkin, Doğal hayatı ve doğal dengeleri koruyup gözetmenin bir insanlık görevi olduğunu sözlerine ekledi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.