Haber Merkezi : Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’in ihtiyaç sahiplerinin kendisine ulaşması için Facebook hesabı üzerinden özel cep telefonu numarasını yayınladığı paylaşımının altına binlerce kişi tebrik ve teşekkür mesajı yayınladı.

Hem yurtdışından hemde Türkiye’nin dört bir yanından binlerce paylaşım, beğeni ve yorum alan bu paylaşımın Tosya’da ne gibi bir karşılığının olduğunu görmek için Tosya Kaymakamlığını ziyaret ettik.

Akşamüzeri yaptığımız ziyarette adeta insan seli ile karşı karşıya kaldık. Koridorlarda ki kalabalığı yara yara Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’in makamının bulunduğu kata çıktık. Vatandaşların düşüncelerini öğrenmek için kalabalığın arasına karıştık.

Kaymakam Deniz Pişkin’in çağrısını umut kapısı olarak gören yaşlısı genci her kesimden vatandaşlar, sorunlarına çare bulunacağının heyecanı ile sıranın kendisine gelmesini bekliyordu.

Vatandaşlar akın akın makama giriyor, bir o kadar da insan dışarı çıkıyordu. Makamdan çıkanlarla kısa sohbetler yapmaya çalıştık, içeride neler olup bittiğini öğrenmek için. Yaşlı bir teyzenin koluna girdik, kalabalığın arasından dışarı doğru çıkmasına yardımcı olmak için. Kendisinin sorununa çare bulup bulamadığını sorduk. Peş peşe dualar ediyordu, bu yaşına kadar hiçbir devlet büyüğünün kendisi ile bu kadar yakından ilgilenmediğini belirterek.

İçeriden çıktığını gördüğümüz orta yaşlı bir erkekle sohbet etme fırsatımız da oldu. İçeride neler olduğunu sorduk. Kaymakam Pişkin’in herkesle tek tek ilgilendiğini, dikkatlice vatandaşların konuşmasını dinleyerek  notlar aldığını söyledi.

Giderek artan merakımızı dindirmek ve olan biteni kendi gözlerimizle görerek okurlarımıza en doğru ve en sağlıklı bilgileri ulaştırabilmek için, Kaymakam Deniz Pişkin’in sosyal medyada yayınladığı 0 533 144 34 08 numaralı telefonu sırada bekleyen bir tanıdığın telefonundan çevirdik. 2 defa çalan telefonu açan kişiye kim olduğunu sorduk, kendisinin Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin olduğunu söyledi.Şaşkınlığımızı üzerimizden attıktan sonra, kendisi ile görüşmek istediğimizi ve bir sorunumuzun olduğunu söyledik. Ne zaman müsait olursak gelebileceğimizi, kapılarının her zaman açık olduğunu söyledi.

Daha sonra koridorlarda gezerken görüşlerini aldığımız vatandaşlardan Tekin Sönmez (46) yaptığı açıklamada,” Kaymakamımızın sosyal medyada paylaştığı telefon numarasını aradım. Bize gelmemizi ve görüşeceğini söyledi. Geldik görüştük. Allah razı olsun yaptığı yardımlardan dolayı. Kendisine çok çok teşekkür ediyoruz. Bu duyarlı hareketinden dolayı kutluyorum.” dedi.

Bir diğer vatandaş Muhittin Karacan (44) ise, Kaymakam Pişkin’in Facebookta yayınlamış olduğu telefon numarasını aradığını kaydederek,” Bizimle yüz yüze görüşmek istediğini belirterek bizi davet etti. Bizde gelip Kaymakam beyle görüştük. Allah razı olsun, dertlerimizi ve sıkıntılarımızı dinledi. Gerekli yardımları yapacağını söyledi.” diye konuştu.

Gelen kalabalığa bakılırsa, bu görüşmelerin günlerce devam edeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tosyalıların sevip saydığı, derin muhabbetler beslediği, Tosya’dan gideli yıllar olmasına rağmen hâlâ adları anıldığında yüzlerde tebessüme neden olan Tosya’nın iki efsane Kaymakamına bir üçüncüsünün eklendiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

“Geçici İnsanlar Kalıcı Dersler Verir” sözü sanırım Tosya’da 3. defa hayat buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.