Tosya Kaymakamlığı tarafından, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin ardından seçimi kazanan mahalle ve köy muhtarları ile  tanışma ve istişare toplantısı düzenlendi.

 

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’in başkanlığında Tosya İlçe Halk Kütüphanesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Pişkin, yeni seçilen muhtarlara hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

 

Muhtarların,  millete ve memlekete hizmet etmek için buralara talip olduğunu belirten Pişkin, şunları kaydetti:

 

“ Sizin için en büyük temennim ve dileğim, Rabbim inşallah temsil ettiğiniz mahallelere ve köylere en iyi şekilde hizmet etmeyi hepinize nasip etsin. İnşallah  uyum  ve iş birliği içerisinde çok güzel çalışmalara imza atarız.  Biz bundan mutluluk ve gurur duyarız. Bu hizmetlerin yerine getirilmesine ne kadar çok katkı sunabilirsek o kadar çok mutlu ve bahtiyar oluruz. Bu vesileyle, seçimlerde yeniden aday olmayıp, yada aday olup da seçilemeyen geçmiş muhtarlarımızın hepsine teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın sayesinde muhtarlığın önemi çok iyi anlaşılır oldu. Bu toplumun geneli için iyi oldu. Muhtarların değeri ve kıymetini yine en iyi biz biliriz. Kaymakamların en yakın çalışma arkadaşları muhtarlardır. Birçok sorumluluğumuz birlikte ortak. Aynı kaygıları taşıyoruz. Sizler, görev yaptığınız yerlerde devletin sıcak yüzü, vatandaşın devletle ilk temas noktası oluyorsunuz. Bunu unutmayın. Vatandaş, köyünde veya mahallesinde önce muhtarına gider, daha sonra ilgili kuruma gider. O yüzden sizler vatandaşlarla devletin buluştuğu ilk mercisiniz. Bu anlamda, çözüm bulamazsanız bile, yardımcı olamazsanız bile vatandaşı muhabbetle, samimiyetle, içtenlikle dinlemiş olmanız, ona zaman ayırmış olmanız bile benim gözümde iyi niyetinizin ve onun yanında olduğunuzun bir göstergesidir.  Köylerin ve mahallelerin emniyet ve asayişinden tutun, yoksul ve muhtaç insanların bize ulaştırılmasına kadar bir çok noktada ortak sorumluluklarımız var. O konularda sizler benim çalışma arkadaşlarımsınız, birlikte çalışacağız ve sorumluluğu paylaşacağız. Bütün vatandaşlarıma olduğu gibi sizlere de yirmi dört saat hem kapımız hemde telefonumuz açık.”

 

Kaymakam Pişkin’in konuşmasının ardından yapılan seçimlerde, Tosya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyet Üyeliğine Şehreküstü Mahallesi Muhtarı Hüseyin Yörük ve Yenidoğan Köyü Muhtarı Refik Eşit seçilirken; Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen Üyeliğine İl Genel Meclis Üyesi Cihan Çetin ve Şerafettin Çiçek ile Sapaca Köyü Muhtarı Ali Türkmen ve Dağardı Köyü Muhtarı Selami Karadaş seçildi.

 

Kaymakam Deniz Pişkin, toplantının sonunda muhtarlara Türk Bayrağı rozeti takarak çalışmalarında başarılar diledi.

 

Toplantıya, İlçe Emniyet Müdürü Cenk Demir, Tosya İçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Özgün Yapağı, Tosya Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Ayşegül Kale, Tosya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Recep Keçeci, Tosya İlçe Özel İdare Müdürü Mustafa Kayacı, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.