Tosya Kaymakamlığı Tarafından Diyaliz Hastasına Engelli Asansörü Yaptırıldı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde, yürüme güçlüğü çeken ve hastaneye gidip gelirken yadıma ihtiyaç duyan 76 yaşındaki diyaliz hastasına Tosya Kaymakamlığı tarafından asansör yaptırıldı.

 

 

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, gazetecilere yaptığı açıklamada, diyaliz tedavisi gören Recep Emirmustafaoğlu’nu Kurban Bayramı dolayısıyla evinde ziyaret ettiğini söyledi.

 

 

Hal hatır sormak için gerçekleştiği ziyarette, Emirmustafaoğlu’nun açık kalp ameliyatı geçirdiğini öğrendiğini belirten Pişkin, şunları kaydetti:

 

 

” Kendisi, hastalıklarıyla birlikte ilerleyen yaşı nedeniyle yürüme güçlüğü çektiğini söyledi. Haftanın 3 günü Tosya Devlet Hastanemizde almış olduğu diyaliz tedavisine giderken zorlandığını, merdivenleri inip çıkmakta güçlük çektiğini, kendisine yardım edecek birisi olmadığı zaman çok büyük eziyetler yaşadığını söyledi. Bizde bunu kendimize vazife edindik, dert edindik. En kısa zamanda buraya asansör kuralım niyetiyle harekete geçtik. Bugün itibariyle bu asansör tamamlanmış durumda. Recep amca artık kimsenin yardımına ihtiyaç duymaksızın kendisi, kendi gücüyle asansöre binip diyalize götürecek aracın yanına çıkabiliyor. Kendisi çok alçak gönüllü ve iyi niyetli. Çorbada bizimde tuzumuz bulunsun diye bir miktar katkı sundu kendisi.”

 

 

Vatandaşların sıkıntılarına çare olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Pişkin,” Taşradaki bu tür sıkıntılara çare bulmak ve çözüm üretmek noktasında biz idarecilerin elini güçlü kılan devletimize ve devlet büyüklerimize çok teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Bizim yüzyıllardır süregelen devlet geleneğimizin özü şudur, biz şunu öğrendik, İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Benim birinci vazifem idareci olarak, insanımı yaşatmak, huzurlu, konforlu ve müreffeh bir hayat sürmesini sağlamaktır. Bu konuda bir güzelliğe daha vesile olduğum için kendimi mutlu addediyorum. Recep amcama hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. ” dedi.

 

 

Recep Emirmustafaoğlu ise, “ 3 sene önce kalp ameliyatı geçirdim. Belimde de bel fıtığı hastalığı var. Çok muzdaribim  hastayım. Merdiven inip çıkamıyorum. Kaymakam beyi haberdar ettik. Kendisi çok ilgilendi. Kaymakam beyden Allah razı olsun. Çok memnunum. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Allah büyüklerimizin sağlık sıhhatini bozmasın. Doktorlar başımızda, hemşireler hizmetimizde, o kadar mutluyuz ki ne desek bilemiyorum. Allah hepinizden razı olsun.” İfadelerini kullandı.

 

 

Harsat Mahallesi Muhtarı Ali Öztürk de, ” Merdivenleri çıkamayan Recep amcamız için asansör yapılması amacıyla Kaymakam beyi ziyaret ettik. Bizlere çok yardımcı oldu. Artık Recep amcamız, kimseye muhtaç olmadan, tedavisi için hastaneye gidip gelebilecek.” diye konuştu.

 

 

Emine Emirmustafaoğlu , ” Eşim hasta olduğu için yürüyemiyor. Bende hasta olduğum için yeterince yardımcı olamıyorum. Allah razı olsun. Kaymakamımız Deniz Pişkin buraya hasta asansörü yaptırıverdi. Kaymakamımıza çok teşekkür ederim, bizi yalnız bırakmayarak sıkıntımıza çare olduğu için. ” dedi.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.