Tosya Kaymakamlığının Girişimleri Sonucu Tosya Dipsizgöl Milli Parkı Yeniden Elektriğe Kavuşuyor

Kaymakamlığımıza devriyle birlikte eskisinden çok daha iyi şekilde ayağa kaldırmak için kolları sıvadığımız Dipsizgöl Milli Parkı’nda ilk amacımız, milli park alanını yeniden elektriğe kavuşturmak oldu.

.

.

Hâlihazırda büyük çaplı arızalar ve tesisat yetersizliği nedeniyle elektrik imkânı bulunmayan Dipsizgöl’de, Kaymakamlığımızın girişimleri sonucu elektrik nakil hattının tamamı yenilenme kapsamına alındı.

.

.

İlk olarak orman arazisi içinde kalan elektrik nakil hattının geçiş güzergâhı temizlenmeye başladı. Orman İşletme Müdürlüğümüz buradaki çalışmayı bitir bitirmez, Başkent Elektrik’in yer teslimi yaptığı yüklenici firma tarafından şebeke yenileme çalışmalarına başlanacak. Bu kapsamda ekonomik ömrünü tamamlamış 33 ahşap elektrik direği metal direklerle değiştirilecek ve 5 km uzunluğundaki elektrik hattı iletken izolatör ve bağlı ekipmanları ile birlikte tamamen yenilenmiş olacak.

.

.

Süreçte taleplerimizi geri çevirmeyerek yaklaşık 500 bin türk lirasını bulacak olan bu yatırım çalışması için bizlerden yardımlarını esirgemeyen Başkent Elektrik Bölge Müdürümüze, Orman Bölge Müdürümüze, Tosya Orman İşletme Müdürümüze ve Başkent Elektrik Tosya Şefliği yetkililerine çok teşekkür ediyorum.,

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Haber metni ve fotoğraf Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin’in Facebook sayfasından alınarak sitemizde yayınlanmıştır.

.

.

.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.