Kastamonu’nun Tosya ilçesinde, bağımlılıkla mücadeleye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturabilmek adına, ” Yürümek iyi gelecek ” sloganıyla doğa yürüyüşü düzenlendi.

 

 

Tosya Üçolukları Milli Parkı’nda, Tosya Kaymakamlığı ile Tosya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen yürüyüşe katılan Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Devletin bağımlılıkla mücadele konusunda çok ciddi çalışmalar yaptığını söyledi.

 

 

Tosya’da bağımlılıkla mücadele komisyonları oluşturulduğunu hatırlatan Pişkin, şunları kaydetti : ” Bu komisyonlarda, bütün kamu kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşlarından katılımcılar var. 3 ayda bir düzenli şekilde yapılan bu toplantıların sonuncusundan, bağımlılıkla mücadeleye farkındalık anlamında katkı sağlamak için bir sabah yürüyüşü planladık. Bu yürüyüşü de, ” 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü ” olması nedeniyle bu güne programladık. Gerçekten güzel bir etkinlik oldu. Bütün kamu kurum ve kuruluşlarındaki arkadaşlarımızla birlikte, Tosya Üçolukları Milli Parkı’nda, çok güzel bir parkur içerisinde, yürüme etkinliği yaptık. Dönüşte de hep birlikte kahvaltı yaptık. Sloganımızda, ” Yürümek iyi gelecek ” adı altındaydı. Hem sağlığımıza iyi gelmesi anlamında, hemde sağlıklı bir neslin ortaya çıkabilmesi adına gerçekten yürümek hepimize iyi gelecek.”

 

 

Bu tür etkinliklere ileriki süreçte vatandaşlarında katılımını sağlayacaklarını belirten Pişkin, ” Bu organizasyonların, geliştirilerek ve büyütülerek sürdürülmesinden yanayız. Zaman ne yazık ki insanları hareketsizliğe iten, bu anlamda da obezitenin yada hastalığın davetiyesi olan alışkanlıkları körükleyen bir zaman. Burada bağımlılık deyince, sadece uyuşturucuyu kastetmiyoruz, sosyal medya bağımlılığından tutunda, her türlü bağımlığı içine alan geniş bir çerçeveyi kastediyoruz. Bu anlamda da yürümenin, hem fiziken, hem sosyal hemde beşeri anlamda insana iyi geleceğini ve bu tür bağımlılıklardan kurtulmasına fayda sağlayacağına vurgu yapmak istedik. Katılan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

 

 

Tosya Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Mola ise, ” Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi denilmiş. Sağlık bizim için herşeyin başında gelen bir faktör. Ama ne yazık ki biz millet olarak, herşeyin kıymetini kaybettikten sonra anlıyoruz. Aslolan onu kaybetmeden elimizdeyken onu korumak ve yaşatmak. Bu yürüyüşte bunlara dikkat çekmek için yapılmış. Çokta güzel bir etkinlik oldu. Kaymakam beyin söylediği gibi bize iyi geldi. Geniş katılımlı olması çok daha faydalı olacak. Daha sık yapılması daha da uygun. Yapılacak diğer etkinliğe tüm halkımızı davet ediyoruz. Bu etkinliğe katkı sağlayanlara da teşekkür ediyorum. ” diye konuştu.

 

 

Etkinliğe, Tosya İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Mehmet Akgül, Tosya Müftüsü Halil İbrahim Sabırlı, Tosya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İsmail Kesgin,  Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci,  Tosya İlçe Sağlık Müdürü Dr. Murat Karakaş, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Kastamonu Şubesi Başkanı Nezir Öztürk, protokol üyeleri, kurum amirleri ve STK temsilcileri katıldı.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.