Tosya ve Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TOSYA-DER) Ankara’da Tosyalıları Bir Araya Getirecek

SPONSORLU BAĞLANTILAR

Ankara’da faaliyetlerini sürdüren  Tosya ve Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TOSYA-DER) tarafından 15 Aralık 2018 akşamı Tosyalıların ve kendisini Tosyalı gibi hissedenlerin katılımıyla müzikli yemek programı düzenlenecek.

 

 

Tosya ve Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TOSYA-DER) Başkanı İlhan Sertkale, Gazeteci Refik Yurt’a yaptığı açıklamada, sivil toplum kuruluşlarının öneminden bahsetti.

 

 

STK’ların, demokratik düzenin bir parçası olduğunu belirten Başkan Sertkale, şunları kaydetti :

 

“ STK’lar, topluma yararlı çalışmalar yapmak için kurulmuş yasal topluluklar olmakla birlikte, farklı dünya görüşüne sahip kişilerin, ülkesine, şehrine, hemşehrilerine ve üyelerine yararlı hizmet yapabilmek adına bir çatı altında toplanması anlamını da taşımaktadır. Üyelerimizin teveccühü ile, Tosya ve Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kongresinde aldığımız bu kutsal görevi, arkadaşlarımızla birlikte yerine getirmek için bir çok başarılı çalışmalara imza attık. Ben değil biz merkezli anlayışla yürüttüğümüz bu çalışmalarda, herkese eşit mesafede davranmanın gayreti içerisinde olduk. Göreve geleli çok kısa bir süre de olsa, gösterdiğimiz bu anlayış sayesinde Tosya’nın ve Tosyalıların sesini daha gür bir şekilde duyurduk. Yaptığımız bu çalışmalar kapsamında, birlik, beraberlik ve hemşehrilik bağlarımızı geliştirerek daha da güçlendirmek amacıyla, 15 Aralık 2018 günü saat 19’da yemek organize ettik. Bütün Tosyalıların ve kendini Tosyalı gibi hisseden herkesin hiçbir ücret ödemeden katılabileceği yemeğimize, bir birinden değerli devlet büyüklerimizi de davet ettik. Yemeğimizin, birlik ve beraberliğimize vesile olmasını temenni ederim.

 

 

TOSYA-DER Başkanı İlhan Sertkale, yoğun bir katılım bekledikleri yemeğe katılmak isteyenlerin, 0 505 488 39 07 veya 0 539 985 67 15 numaralı telefonlara katılımcı kişi sayısı ile birlikte isimlerini yazdırması  gerektiğini sözlerine ekledi.

 

 

SPONSORLU BAĞLANTILAR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.