23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kastamonu’nun Tosya ilçesinde düzenlenen törenle kutlandı.

 

 

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci tarafından  Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Demirci törende yaptığı konuşmada, Eğitimin evde başladığını belirterek,” Okul çağına gelene kadar çocukların toplumsal kuralları, örf ve adetlerimize göre yaşamayı, vatan ve bayrak sevgisini, özgüveni, doğruluğu, dürüstlüğü, sevgiyi saygıyı, çalışmanın önemini, kendi hakkını aramayı, bunu yaparken de başkalarının hakkına saygı göstermeyi öğrenmeleri esastır. Çocukların, toplum bilincinden kopmamaları, milli ve manevi değerlerden haberdar olmaları, komşularının dertleri ile dertlenen, sevinçleri ile neşelenen sorumluluk sahibi birer birey, soru çözmekten ziyade sorun çözebilen bir nesil olabilmeleri için çaba sarf etmemiz gerektiği kanaatindeyim.” İfadelerini kullandı.

 

 

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin ve Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil vatandaşların bayramlarını kutladı. Öğrenciler tarafından şiirler okundu ve çeşitli gösteriler sahnelendi. Jimnastik gösterilerinin ardından, yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

 

 

Törene, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Cenk Demir, Tosya İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Özgün Yapağı,  protokol üyeleri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.