Kastamonu’nun Tosya ilçesinde, Eğitim Bir Sen Tosya Temsilciliği tarafından tanışma toplantısı düzenlendi.

.

Tosya Musiki Derneği’nde düzenlenen yemekli tanışma toplantısında konuşan Tosya Eğitim Bir Sen Tosya Temsilcisi Mehdi Toğrul katılımları nedeniyle davetlilere teşekkür etti.

.

Sendika olarak ilçede yaptıkları çalışmalardan bahseden Toğrul şunlara değindi; ” Bizler Eğitim Bir Sen olarak üyelerimizin özlük haklarıyla ilgili çalışmalarımızı Tosya’da, arkadaşlarla birlikte devam ettirmekteyiz. Ülkemize, ilçemize vatandaşlarımıza hizmet etmek için çıktığımız bu yolda Allah’ın izniyle üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Bizlere destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum.”

.

Eğitim Bir Sen Kastamonu Şube Başkanı Orhan Sancaktaroğlu, ” Sayın Kaymakamım yeni görevinizde başarılar dilerim.Allah sizlere hayırlı hizmetler vermeyi nasip etsin. Zor bir dönemde zor bir virajdaydı Türkiye. Devletimize ve devletimizi temsilen sizlere çok önemli görevler düşüyor. Sizler bunun bilincindesiniz. Tekrar hayırlı olsun. Gecemiz mübarek olsun” diye konuştu.

.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin ise yaptığı konuşmada, “Tosya Eğitim Bir Sen Tosya şubesindeki arkadaşlarımıza nazik davetleri ve hazırlıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

.

Kaymakam Pişkin konuşmasında şunları kaydetti;” Dün akşam mahalle muhtarlarımızla beraberdik. Türkiye Muhtarlar Derneği’nin Tosya şubesinin yemekli bir toplantısı vardı oradaydık. Sabah da gazetecilerimizle beraberdik. Toplumun her kesimiyle, her meslek grubuyla her STK’sıyla resmiyetin dışında dostane, sıcak ve samimi ilişkilerin ön planda olacağı ortamlarda tercihen seviyorum. Kaymakamlar devletin sadece gücünü değil şefkatini de göstermek zorunda. Biz devletin gülen yüzü, sıcak eli ve tebessüm eden yüzü olmalıyız. Özellikle ilçede böyle olmalıyız.Haliyle benim mizacıma da uygundur böyle bir vazife zaten. Bu tür ortamlarda bulunmaktan, sizlerle böyle güzellikleri paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İnşallah ilerleyen süreçlerde de bunları yaşatırız devam ettiririz. Katılan arkadaşlara teşekkür ediyorum.”

.

Çeşitli ikramların yapıldığı toplantıya, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Tosya İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Sadettin Dinçer,Tosya İlçe Emniyet Müdürü Savaş İlgün, Tosya Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Ergün Hasgül, AK Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi, AK Parti Tosya İlçe Başkan Yardımcısı Naci Küçükmorkoç, Tosya Kaymakamlığı SYDV Müdürü Recep Keçeci,Tosya Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Zalim, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Şeker, Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu, Tosya Orman İşletme Müdürü Alpaslan Kadı, Eğitim Bir Sen Kastamonu şubesi yönetim kurulu üyeleri Muhammet Cebecioğlu ile Selman Gökkaya, Eğitim Bir Sen Tosya şubesi yönetim kurulu üyeleri İsmail Sabuncu, Mehmet Büyükyağcı, Metin Döğücü, Abdullah Tok, Selim Önen ve Zeynal Dost ile davetliler katıldı.

.
Müzisyen Erol Sevdi ile Mustafa Cengiz Erkula’nın seslendirdiği parçaların ardından tanışma toplantısı sona erdi.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.